Иван Петков: Направихме добър старт в Европейската лига

Иван Петков: Направихме добър старт в Европейската лига

Сега първо ще се порадваме на победата. После ще гледаме видео и ще правим нужните корекции

Вторият състав на женския национален отбор по волейбол на България отбеляза страхотен старт в Европейската лига, като победи чисто Азербайджан с 3:0, в първия мач между двата отбора, игран в столичната зала Христо Ботев. Ето какво каза треньорът на волейболистките Иван Петков за BGvolleyball.com след успеха:


"Много съм доволен от победата. Също така от старанието, въобще от начина, по който изиграхме мача. Тук е момента да поздравя момичетата, днес наистина бяха прекрасни. Направихме един добър старт в Европейската лига, за чиста победа дори не сме си и мечтали. Надявам се да продължим по същия начин

Нов щаб, нови момичета, всичко в движение. Нормално е преди мача и да имаме колебания как да играем. Не толкова, че бяхме притеснени, колкото от това как ще реагират момичетата, в каква степен те ще покажат добра игра"

"Сега първо ще се порадваме на победата. После ще гледаме видео и ще правим нужните корекции. Нямаме поставени конкретни цели в Евролигата. Идеята на този отбор е да се обиграват тези млади момичета. Всеки иска да играе за победа, така че ние се борим за победи в турнира, като крайната цел е именно това – да победиш. Докъдето можем и докъдето ни позволяват силите".

"Имаме петнадесет равностойни момичета и това е хубавото. През тези шест уикенда ние ще дадем шанс на всички да играят. В зависимост от противника ще избираме и съответни състезателки. Те трябва да имат възможност да играят, защото имаме добри млади волейболистки и на тях им трябват мачове за трупане на опит". 

Любо Ганев: Доволен съм от представянето на отбора

Президентът на Българска федерация по волейбол (БФВ) Любомир Ганев направи равносметка на представянето на националния отбор по време на мачовете в Бургас.

Любо Ганев: Няма как да не съм доволен от момчетата, целта е постигната

Президентът на БФ по волейбол коментира представянето на националния тим

Украйна надви България с 3:1 гейма в последния мач в Бургас (ВИДЕО)

Националите ни спечелиха първата част, но допуснаха обрат

Алекс Николов към Мони: Оправяй се бързо, трябваш ми!

Волейнационалът Александър Николов написа послание към брат си Симеон, който по време на мача с Турция в Бургас се контузи

Волейболна легенда: Атмосферата в "Арена Бургас" е идеална

„Националите показват, че могат да влязат в осмицата“, смята Димитър Златанов

Обявиха състоянието на Симеон Николов

Аут е за две седмици

Симеон Николов няма фрактура

Волейболистът ще отсъства 2-3 седмици, под въпрос е за турнира в Полша

България срещу Украйна в последния си мач в Бургас

Стоил Палев сменя контузилия се Симеон Николов

Бленджини: Направихме прекалено много леки грешки

"Не можахме да поставим под напрежение съперника", обяви волейболният ни селекционер