ИЗНЕНАДА: Звезда на Марица се отказа от волейбола

ИЗНЕНАДА: Звезда на Марица се отказа от волейбола

Намеренията ми са да продължа образованието си и да взема магистърска степен по информатика, обяви американката

Страхотният мач, който Алекзандра Холстън изигра за Марица (Пловдив) срещу руския Уралочка-НТМК (Екатеринбург) в четвъртък, бе последният в нейната професионална кариера като състезателка по волейбол. Едва на 24 години американският диагонал на българските шампионки реши да приключи с волейбола и да се отдаде на други професионални и академични интереси. След края на драматичния двубой от Шампионската лига, в който тя стана топреализатор с 21 точки, талантливата левичарка не успя да удържи сълзите си.

 
“Чувствам, че не успявам да се фокусирам в тренировките. Тъгувам по дома и не се усещам на мястото си психически и емоционално,” сподели Алекс Холстън. 
 
“Решението ми няма нищо общо с клуба или отбора, тъй като се чувствам добре тук. Просто имам нужда от промяна и напълно приключвам с волейбола. Намеренията ми са да продължа университетското си образование и да взема магистърска степен по информатика – нещо, което винаги съм искала да уча; да започна работа по специалността си и изобщо да започна живота си на зрял човек. Мачът в Екатеринбург беше много емоционален и направих всичко възможно да дам всичко от себе си на игрището в последния си мач. Играхме добре и много ми се искаше да го спечелим, не само заради мен, но и заради целия отбор. След мача момичетата не знаеха защо плача, тъй като все още не бяха уведомени за моето решение. Най-трудната и най-тъжната част от това решение беше свързана с напускането на отбора и оставянето на момичетата. Мога да кажа само положителни неща за престоя си в клуба. Харесваше ми в Марица, харесваше ми да живея в Пловдив… Всички бяха много мили – състезателките, хората от щаба, феновете… Затова ми беше много трудно да взема това решение, но то е правилното за мен на този етап от живота ми.”
 
188-сантиметровата Холстън пристигна в Марица за началото на сезон 2018-2019, след като бе играла в американското университетско първенство с отбора на Флорида Гейтърс (Гейнсвил), както и в полския Хемик (Полице). Получавала е повиквателна и за националния отбор на САЩ. Избирана е за Волейболистка на годината в Югоизточната конференция на силния студентски шампионат в родината си. По веднъж е ставала шампион на Полша и на България. С Марица вдигна веднъж и Купа България и бе топреализатор при историческата първа победа за български тим в груповата фаза на женската Шампионска лига – срещу френския Безие (Безие) преди десет месеца в Колодрума.
 
Алекс Холстън се сбогува емоционално с отбора при кацането на летище Истанбул вчера, като всички и пожелаха много бъдещи успехи с каквото и да се захване след волейбола.
Лазар Бучков се връща в Левски

Изграждаме следващото поколение звезди на българския волейбол, казва Николай Желязков

Мони Николов отива при Пламен Константинов в Русия

Направилият фурор в САЩ юноша на Левски Симеон Николов реализира първи трансфер - 18-годишният разпределител напуска университета Лонг бийч в посока Локомотив Новосибирск, където старши треньор е Пламен Константинов.

Palms Bet награди ВК "Левски" за требъла

Официалният партньор на волейболен клуб „Левски“ Palms Bet отчете грандиозния успех на отбора и връчи поощрителна награда на шампионите, след като тимът на сините постигна требъл за сезон 2024/2025 година.

От 4-то място до титлата: Тур е шампион на Франция!

Рекорден 10-и трофей за тима

Ивайло Иванов свири финала в Шампионската лига

Най-добрият ни съдия във волейбола с престижен наряд

Владимир Николов коментира селекцията на Левски

"Сините" ще имат само един чужденец

Николай Желязков остава начело на Левски още три години

"Смятам, че сезонът за нас беше много успешен", каза треньорът на волейболния шампион

Волейболист на Левски подписа във Франция

Владимир Гърков ще играе за Сен Назер

България картотекира 30 волейболисти за Лигата на нациите

Отборът, воден от Джанлоренцо Бленджини, започва в Квебек (Канада), а първият ни мач ще е срещу Италия на 11 юни