Катастрофа на старта на Световната лига за Сърбия

Катастрофа на старта на Световната лига за Сърбия

Домакините на финалния турнир от Световната волейболна лига тази година загубиха на старта на надпреварата, при това като домакини. Сърбия допусна да бъде разгромена от Франция в първия мач от група В, с 0:3 гейма (25:22, 25:17, 29:27).

Домакините на финалния турнир от Световната волейболна лига тази година загубиха на старта на надпреварата, при това като домакини. Сърбия допусна да бъде разгромена от Франция в първия мач от група В, с 0:3 гейма (25:22, 25:17, 29:27).

4000 зрители бяха изпълнили залата в Ниш, но това не помогна на момчетата на Игор Колакович в битката им с „петлите”. През целия мач французите показаха стабилност в посрещането и много агресивна атака и логично триумфираха. Резултатите вероятно не са от особено значение за западните ни съседи, след като те така или иначе участват във финалите като домакини.

 
Франция започна добре първия гейм и бързо поведе със 7:3 точки. Домакините стигнаха до обрат при 14:13, но след това играта на тима, воден от Филип Блейн тръгна добре и гостите завършиха гейма при 25:23.

Сърбия се опита да направи нещо повече в началото на втория гейм и водеше в резултата при първото техническо прекъсване – 8:5. след това обаче дойде моментът на Гийом Самика. Освен добрите отигравания на Самика в нападение, Франция стабилизира и посрещането си, което доведе и до триумфа им във втората част – 25:17.

Третият гейм бе най-оспорван, но все пак Франция успя да вземе своето – 29:27 и 3:2 като гост.

Вторият мач между двата тима е в неделя от 20.30 минути местно време, този път в Белград.

 
След края на срещата и капитанът на Сърбия Боян Янич похвали съперника си: „Честитя им победата, те играха своята игра – агресивно, с добра защита и отлично нападение. Днес ние не можахме да се противопоставим на техните нападатели, които наистина бяха на невероятно ниво. Трябваше да бъдем по-стегнати в тази среща, а не да играем като на тренировка. Ще си вземем поуките от тази среща и ще се поправим в Белград. Имахме шанс в третия гейм и не го използвахме. Именно тези слабости трябва да бъдат отстранени.”
 
Иначе – Гийом Самика завърши мача с 19 точки и това му отреди първо място сред реализаторите в срещата. Драган Станкович пък се отличи с десет по-малко за тима на Сърбия.
Още премии за волейболистите

Община Добрич дава по 5000 евро парична награда на волейболните национали Илия Петков и Дамян Колев. Това каза в началото на заседанието на Общински съвет – Добрич кметът Йордан Йорданов. 

Александър Николов отбеляза 21 точки, но Кучине Лубе загуби

Националът Александър Николов и неговият Кучине Лубе (Чивитанова) допуснаха изключително драматична първа загуба в италианската Суперлига.

Локомотив (Новосибирск) на Гибона и Симеон Николов с нов успех (ВИДЕО)

3 от 3 и първо място в първенството на Русия

 Локомотив Авиа започна сезона с победа

Вицешампионът Локомотив Авиа започна с победа новия сезон в първенството на България по волейбол за мъже.

ЦПВК би Славия в женското волейболно първенство

ЦПВК победи гостуващия Славия 2017 с 3:1 (25:15, 25:22, 26:28, 25:14) в двубой от втория кръг в първенството на България по волейбол за жени. 

Казийски и Соколов донесоха победа на Халкбанк

Бившите български национали Матей Казийски и Цветан Соколов бяха с основен принос за първата победа на своя Халкбанк (Анкара) в новия сезон на турската Ефелер Лига.

ОБЗОР: Волейболният шампион Левски с фалстарт в първенството

Монтана и Пирин Разлог се поздравиха с успехи

ОБЗОР: Марица и ЦСКА с чисти победи в НВЛ

Вижте всички резултати и програмата на II кръг

Симеон Николов със силен мач в Русия (ВИДЕО)

Националът с 13 точки за Локомотив