„Казанлък Волей – Багира” взе гейм на 3 точки, отнася с 3:0 „Спартак 1996” за час игра

„Казанлък Волей – Багира” взе гейм на 3 точки, отнася с 3:0 „Спартак 1996” за час игра

Без да се напъват особено и за около час игра, волейболистките на „Казанлък Волей – Багира” пред своя публика разбиха 3:0 гостуващия им „Спартак 1996 (Плевен)”

Без да се напъват  особено и за около час игра,  волейболистките на „Казанлък Волей – Багира” пред своя публика разбиха 3:0 гостуващия им „Спартак 1996 (Плевен)” .Мачът бе от от 9-ия кръг на женското първенство на Националната волейболна лига и се проведе пред пълни трибуни в спортна зала „Багира”.  
 
„Розите” доминираха тотално по време на целия мач, демонстрираха много концентрираната и резутлтатна игра и никакви проблеми за затварянето и на трите гейма в срещата. 

Разликата в класите на двата отбора бе очевадна и това си пролича особено в началото - в първия гейм, в който момичетата на старши треньора Петър Дочев го спечелиха изумително леко,  като оставиха своите съпернички само на 3 точки – 25:3.  

В останалите  две части домакините отново правеха много бърз развой и трупане на бързи томки в тяхна полза.  Това обаче малко ги демотивира и се почувства отпускане и кратък спад в играта им. 

Волейболистките на „Казанлък Волей – Багира” повеждаха с 8:2, но после допускаха лежерно гостенките да се поразиграят и да отбележат повечеко точки в своята сметка. Така  благодарение на подценяване и аристократично пилеене на леки точки ”зелено-червените” от Казанлък спечелиха останалите два гейма само с 25:19 и 25:22. 

С този си лесен успех „розите” записаха поредна победа в шампионата и прибавеха нови 3 точки към своя актив. Така казанлъчанки вече имат 26 точки и запазват третото си място във временното класиране, пред шампионките от ЦСКА – Демакс, които са със същия точков актив, но с по-лоши показатели и с мач повече.


В следващия 10-ти шампионатен кръг на женския елит „розите” гостуват на 7 февруари в София на столичния „Левски”. Мачът е от  17:00 часа в спортна зала „Сиконко” в столицата. 

Втора загуба за България на Световното в Китай

Отстъпихме на Япония

Ники Иванов: Световните шампионки са пример за младите

Координаторът на националните отбори Николай Иванов присъства на награждаването на тима до 19 години за отбора на месеца в България, след като през юли младите българки станаха световни шампиони.

Атанас Петров: Показахме, че прословутият български дух може да съществува и в колективен спорт

"Благодаря за момичетата не само за представянето, но и за начина, по който побеждаваха съперничките си", каза селекционерът

България загуби от Куба на старта на Световното първенство по волейбол до 21 години

Родните състезатели отстъпиха на Куба с 1:3

Националният отбор по волейбол започнаха лагер преди световното

Натрупва се умора, но тя е съвсем нормално нещо, коментира Алекс Грозданов

Бленджини: За да запалим огън, трябва да сложим дърва

Не смятам, че е необходима допълнителна мотивация, обяви селекционерът

Зетова: Надявам се, че направихме ползотворна подготовка

Националната селекционерка говори преди Световното първенство

Драган Нешич: Изключително лято за женския волейбол в България

Драган Нешич обяви, че е изключително доволен от представянето на женския национален отбор на България под 21 години, който стана четвърти в света. В малкия финал загубихме с 1:3 от Бразилия.

България с втора загуба на турнира в Китай

Волейболистките ни отстъпиха пред Нидерландия след тайбрек