Казанлък Волей привлича състезателки от Франция и Италия

Казанлък Волей привлича състезателки от Франция и Италия

Гунчева и Вили Николова започнаха подготовка

Три нови състезателки, които доскоро играеха в силните волейболни първенства на Франция и Италия, привлича представителният женски тим на „Казанлък Волей“ за новия спортно-състезателен сезон.

Това са посрещачките Янита Николова и Никол Николова, и центърът Гергана Георгиева, които вече могат да се считат за сигурни нови попълнения на „розите”. „Французойките” вече се присъединиха към отбора и започнаха лятната си предсезонна подготовка.

26-годишната Янита, заедно с 188-сантиметровата Гергана Георгиева идват от т.нар. “български” тим във Франция  - „Тулон Волей“ от град Тулон, където работят трима са българските специалисти като треньори, а старши треньор на представителния женски отбор на известният наш специалист Радослав Арсов.

Българските волейболистки, които досега играеха в женския състав на „Тулон Волей“ пък бяха  5 – Вяра Хаджимоскова, Марияна Димитрова и новите попълнения на „розите“ Янита Николова и Гергана Георгиева.

Никол Николова пък наскоро се прибра от гурбет в италианския втородивиизонен „Сиджел Палаволо“ (Марсала) в Серия А2. 186-сантиметровата варненка, която през това лято получи повиквателна и за женския национален отбор на България, разтрогна договора си с италианците по взаимно съгласие, заради финансови неуредици.

Николова обаче ще се присъедини малко по-късно към лятната подготовка на казанлъчанки – на 19 август, заради предстоящото й участие на Европейското първенство по плажен волейбол, където тя ще представя България заедно с бившата си съотборничка в „Марица“ Теодора Симеонова.

От днес към тренировъчния процес да се присъединиха още две момичета от миналогодишните титулярки – разпределителката Кристина Гунчева и центърът Виолина Николова. 

Атанас Петров: Показахме, че прословутият български дух може да съществува и в колективен спорт

"Благодаря за момичетата не само за представянето, но и за начина, по който побеждаваха съперничките си", каза селекционерът

България загуби от Куба на старта на Световното първенство по волейбол до 21 години

Родните състезатели отстъпиха на Куба с 1:3

Националният отбор по волейбол започнаха лагер преди световното

Натрупва се умора, но тя е съвсем нормално нещо, коментира Алекс Грозданов

Бленджини: За да запалим огън, трябва да сложим дърва

Не смятам, че е необходима допълнителна мотивация, обяви селекционерът

Зетова: Надявам се, че направихме ползотворна подготовка

Националната селекционерка говори преди Световното първенство

Драган Нешич: Изключително лято за женския волейбол в България

Драган Нешич обяви, че е изключително доволен от представянето на женския национален отбор на България под 21 години, който стана четвърти в света. В малкия финал загубихме с 1:3 от Бразилия.

България с втора загуба на турнира в Китай

Волейболистките ни отстъпиха пред Нидерландия след тайбрек

България остана на крачка от бронза на Световното по волейбол при жените до 21 години (ВИДЕО)

В мача за бронзовите медали българките отстъпиха пред Бразилия

Волейболистките ни паднаха от Сърбия на старта в Шънчжън

Световният шампион демонстрира превъзходство във всички елементи на играта