Контузия на Мони Николов помрачи победа на Локомотив (Новосибирск)

Контузия на Мони Николов помрачи победа на Локомотив (Новосибирск)

Отборът завърши редовния сезон на четвърто място

Световният вицешампион с България Симеон Николов и неговият отбор Локомотив (Новосибирск) завършиха с победа редовния сезон в руската Суперлига. Играчите на Пламен Константинов биха у дома Ярославич (Ярославъл) с 3:0 (25:22, 27:25, 25:21) в мач от последния 30-и кръг на шампионата, игран този следобед.

Локомотив завърши на 4-о място в крайното подреждане на редовния сезон с 24 победи, 6 загуби и 71 точки, като се класира директно за 1/4-финалните плейофи. Там "железничарите" очакват победителя от допълнителния плейоф между 5-ия Белогорие (Белгород) и 12-ия, който най-вероятно ще бъде Горкий (Нижний Новгород).

Самите 1/4-финални плейофи ще стартират на 24 март (вторник).

Освен победата, добрата новина за Локомотив беше и завръщането в игра на капитанът на Белгия Сам Деруу. 33-годишният посрещач, който отсъства няколко месеца заради лекуване на онкологично заболяване, започна като титуляр и се представи доста добре.

Лошата е, че Симеон Николов се контузи. Той се приземи лошо по време на втория гейм. Българският разпределител участва в троен блок, след което падна на игрището. Той се хвана за десния глезен под притеснените погледи на своите съотборници. Николов веднага излезе от игра, като добрата новина е, че не се нуждаеше от чужда помощ. Глезенът му беше бинтован от лекарския щаб направо на резервната скамейка. По всяка вероятност става дума за леко навяхване. Все пак, Николов се завърна за кратко в игра в края на третата част.

От ЦСКА се извиниха на феновете си за загубата от Левски

"Червените" отстъпиха с 0:3 в дербито

ОБЗОР: Нефтохимик се наложи над Дунав във волейболното първенство

Левски и Локомотив Авиа ще решат първото място в последния кръг

Левски отнесе ЦСКА с 3:0

Във вечното дерби от волейболното първенство при мъжете

Световен вицешампион с България номиниран за диагонал №1 във Франция

Световният вицешампион с България Венислав Антов бе номиниран за диагонал номер 1 в редовния сезон на френския волейболен елит, пише "24 часа".

Алекс Грозданов продължава да е лидер сред блокировачите в полския елит

След успеха на Богданка Люблин срещу Пройект Варшава

Александър Николов с 27 точки, Лубе победи Трентино с 3:1 (ВИДЕО)

Александър Николов отбеляза 26 точки при победата на Лубе Чивитанова с 3:1 (25:21, 27:25, 24:26, 25:17) гейма като гост на Трентино в първи мач от четвъртфиналите на италианското волейболно първенство за мъже