Контузия вади Скримов от игра за три седмици

Контузия вади Скримов от игра за три седмици

Чакат го за се върне за плейофите

Стара травма в рамото тормози волейболния ни ас Тодор Скримов от месец и половина. Експлозивният нападател направи страхотни мачове в руската Суперлига и на два пъти бе избиран за играч на кръга. Мощните му сервиси и атаки обаче явно са довели до нови болки в рамото, което го тормозеше и преди две години. 28-годишният перничанин е бил на преглед в Италия, където са му казали, че има нужда от триседмична почивка и са му предписали упражнения за заздравяване на раменните мускули.

 

Скримов дори участва в два мача на непривичния за него пост либеро и се представи на добро ниво. В последния кръг той се появи за кратко на полето, но включването му се оказа решаващо за Нова, който записа драматичен успех с 3:2 над Динамо (Ленинградска област). В тайбрека националът заби две поредни топки при контра атака, а по-късно след негово нападение отборът му поведе с 12:10. Именно изявите на българина в решителния гейм му донесе и номинацията "жокер на кръга" в Суперлигата.
 
От Нова се надяват Скримов да се завърне в стартовия състав и да помогне за класиране в плейофите.
Ново лице в треньорския щаб на Нефтохимик 2010

Добромир Лазаров ще е дясна ръка на Иван Станев

Бленджини пое женски клубен отбор

Старши треньорът на националния отбор на България по волейбол за мъже Джанлоренцо Бленджини, който наскоро поднови договора си с родната федерация до 2028 година, ще води и клубен тим в Италия.

Бленджини: Отказах няколко оферти заради България

Целта е да покажем най-добрата ни игра на ЕвроВолей 2026

Илия Петков: Силно се надявам усмивката ми да е още по-широка след Евроволей

„Аз лично съм повече от доволен от удължаването на договора на Бленджини“, заяви волейболният национал

Венислав Антов: Емоциите преди Европейското първенство са безгранични

Разпределителят Стоил Палев призна, че отговорностите са значително по-сериозни след спечелването на сребърните медали от Мондиала

Грозданов е доволен от работата с Бленджини

Капитанът на националния отбор по волейбол призна за умора преди началото на Европейското първенство