Контузия вади Вальо Братоев от състава на Нефтохимик за ШЛ

Контузия вади Вальо Братоев от състава на Нефтохимик за ШЛ

Имахме проблеми с Жани Желязков, разкри треньорът на бургазлии Николай Желязков

Шампионът на България Нефтохимик 2010 (Бургас) ще бъде без опитния Валентин Братоев в квалификационния турнир за Шампионската лига, информира dsport.bg. Посрещачът има контузия на рамото, която няма да позволи на наставникът Николай Желязков да разчита на него за срещите в Австрия с руския Динамо Москва на Цветан Соколов и австрийския Задруга.

 
Бургазлии пътуват в събота, като в състава ще бъде и възстановеният Жани Желязков. Родният шампион ще участва на двата последователни турнира от 27 септември до 2 октомври в австрийския град Блайбург, след като бе направена промяна в Шампионската лига и регламента заради пандемията от COVID-19. Така тази неделя Нефтохимик излиза срещу Задруга, в понеделник пък е първия сблъсък с руския гранд Динамо, където този сезон е Цветан Соколов.
 
"Валентин Братоев има възпаление на сухожилие в рамото и се налага да се лекува в България, няма да пътува с нас. Това е единственото ни притеснение. Слава Богу останалите момчета мисля, че ще бъдат в състояние да участват на турнира", коментира треньорът Никорай Желязков.
 
"Като във всички контроли успях да дам възможност на всички да поиграят. Видяха се доста наши силни страни, както и слабостите в отбора, които е нормално в този период да се виждат. Работим върху. Изиграхме шест контролни срещи в тази подготовка на добро ниво, аз съм доволен", каза още той.
 
"Ако погледнем трите отбора, Динамо е с едни гърди напред. Те вече започнаха първенството в Русия, имат вече изиграни официални срещи. Доста по-напред са, по-рано са започнали подготовка от всички останали отбори. В крайна сметка мисля, че и ние успяхме за периода, който имахме, да се подготвим добре. Имаме нашите волейболни аргументи да опитаме да направим най-доброт,о, на което сме способни. Със сигурност отиваме позитивно настроени и ще се борим във всеки мач за победа..
 
В събота тръгваме за Австрия. С полет от Варна до Виена и от там с автобус до Блайбург. Мисля, че около три часа е пътят. Днес ни направиха PCR тестове за коронавирус. Надяваме се всичко да е наред с тях и да можем всички здрави да пътуваме натам", каза още Желязков.
 
"Наясно сме с програмата. Имаме информация за двата състава. Играем със Задруга в неделя, в понеделник с Динамо, почиваме във вторник. Смятам, че Задруга е един напълно преодолим състав. Динамо са фаворити, не мога да го отрека, но мисля, че ние имаме нашите аргументи. Ако покажем най-дборото от нас имаме сили да се преборим с тях. Не мисля за загуби, за други турнири и така нататък. Мисля за тези мачове. По възможност ще направим всичко възможно да спечелим.
 
Динамо имат изключително силен балансиран състав, добри изпълнители. Много висока блокада, много агресивен сервис. Това се двете най-силни черти в отбора на Динамо. За Задруга мога да кажа, че нивото е сравнително по-ниско. Играят по-освободено без някаква особена тактическа дисциплина, но такива отбори са опасни, защото не знаеш какво да очакваш. Ще бъде важно за мен срещу тях да излезем изключително концентрирани и дадем най-доброто от себе си без да подценяваме съперника", сподели още треньорът на бургазлии.
 
"Имахме проблеми с Жани Желязков - болежки в коляното. Закъсня периодът, в който трябваше да започне да скача. Вчера имах възможност да го пусна да изиграе три гейма, без никакви проблеми. Така, че се надявам, че там нещата са забравени и ще може да участва", завърши Желязков.
Зам.-министър Петър Младенов към световните шампионки по волейбол: Вие сте герои и вдъхновение (ВИДЕО)

„Исторически успех за българския спорт", каза той

Любо Ганев: Смело мога да кажа, че волейболът в момента е спорт №1 в България (ВИДЕО)

„Искам още веднъж да поздравя абсолютно всички хора, замесени в българския волейбол“, каза президентът на БФВ

Най-полезната състезателка на Световното по волейбол: Много съм щастлива (ВИДЕО)

Димана Иванова коментира триумфа на девойките ни до 19 години

Калина Венева: Още не сме осъзнали какво сме постигнали (ВИДЕО)

"Усещането е нереално", каза волейболистката

Атанас Петров: Имахме всички заложби за нещо голямо (ВИДЕО)

"Имаме дух и страхотен характер и най-важното - сърце на българки", каза селекционерът на световните шампионки

НА ЖИВО: Грандиозното посрещане на световните шампионки (ВИДЕО)

Гледайте директно завръщането на златните ни волейболни момичета

Четири българки са най-добри по постове на Световното по волейбол

Димана Иванова е номер 1 на турнира

Селекционерът на шампионките ни: Не се предаваме

Селекционерът на женската волейболна селекция до 19 години на България - Атанас Петров, не скри голямото си въодушевление от снощния успех.

България посреща своите героини в понеделник в зала "Христо Ботев"

БФВ организира официално посрещане на новите световни шампионки за девойки в понеделник