Левски допусна първа загуба в мъжкото волейболно първенство (ВИДЕО)

Левски допусна първа загуба в мъжкото волейболно първенство (ВИДЕО)

"Сините" отстъпиха на Пирин Разлог

В среща от 15-ия кръг на efbet Супер Волей Левски отстъпи с 2:3 гейма (25:27, 25:27, 25:20, 25:23, 10:15) срещу Пирин в Разлог и така записа първа загуба в първенството след 14 поредни победи.

Пирин поведе с 2:0, но момчетата на старши треньора Николай Желязков съумяха да се завърнат в двубоя. В тайбрека обаче домакините успяха да триумфират.

Така на върха във временното класиране "сините" имат 14 победи, 1 загуба и 43 точки. Втори и трети са Нефтохимик (10/5/30) и Монтана (10/5/28).

Мариян Наков с 24 и Теодор Каменов с 23 завършиха с най-много точки за Пирин. Най-резултатен за Левски бе Венислав Антов с 26 точки (3 блока), а Владимир Гърков завърши с 20 (1 ас). Двубоят пропусна капитанът на "сините" Светослав Гоцев, който бе предпазен след възстановяване от травма.

На 12 февруари от 19 часа в зала „Левски София“ гостува Дея в среща от 16-ия кръг.

Алекс Грозданов и Богданка с полуфинал за Купата

Българинът с цял мач за шампионите на Полша

Страхотно: Алекс Николов е №2 в света на волейбола!

Доминацията на родната школа се допълва от присъствието на още двама национали в топ 10

Тренто отстрани Монца с двама национали

Актуалният италиански шампион Тренто се наложи над Монца с 3:0 (25:13, 25:19, 25:19) в турнира за Купата на Италия по волейбол и намери място във финалната четворка.

Разпродадоха мача България - Полша от Евроволей 2026

Интересът на българските фенове към Европейското първенство по волейбол за мъже, на което домакин ще бъде и София, расте, съобщиха от Българската федерация. 

Феноменално! Алекс Николов е №1 или №2 в световния волейбол

Обявиха кой е №3

Наредиха Алекс Николов в топ 3 на световния волейбол

Звездата на България Александър Николов е сред тримата най-добри волейболисти в света за 2025 година в класацията на Международната федерация по волейбол (FIVB)