Левски излезе на второ място в efbet Супер Волей

Левски излезе на второ място в efbet Супер Волей

"Сините" надвиха Добруджа с 3:0 като гости

Волейболистите на Левски София се справиха успешно при гостуването си в Добрич и взеха важни 3 точки по пътя към атака на върха в efbet Супер Волей. Момчетата на Николай Желязков надиграха Добруджа 07 с 3:0 (25:21, 25:23, 25:16) в мач от 19-и кръг на елита, който се проведе в зала „Добротица“. С това „сините“ записаха четиринадесети успех, като с пет загуби и 42 точки излязоха на втора позиция във временното класиране, но преди изиграването на всички мачове от този кръг.

От своя страна добруджанци отбелязаха четиринадесета загуба, като с пет победи и 17 токи запазват десето място във временното класиране. Левски пристигна за този мач без основния си разпределител Симон Николов, който отсъстваше от групата. На негово място бе включен Виктор Жеков. Като титуряр на този пост излезе Стоил Палев и се справи много добре в разпределянето на играта. Столичани не допуснаха изненади, като съумяха да покажат добра и стегната игра и преодоляха успешно  съперника.

Добруджанци излязоха с амбиции да покажат най-доброто пред своя публика и да се борят за успех. С подкрепата на феновете си, домакините показаха борбеност, имаха шанс за спечелят втория гейм и да завържат мача, но пропуснаха тази възможност. В първата част домакините тръгнаха ударно с 4:1 и дадоха заявка за интересен мач. Те обаче бяха равностойни само до средата на гейма. След 14:14 гостите отбелязаха точкова серия и поведоха с 19:14. Това бе преломен момент и Левски спечели първия гейм.

Втората част бе изключително оспорвана. Добруджа взе инициативата и водеше до 16:13. След сервис на Светослав Гоцев включително и ас Левски изравни 16:16. Последва буквално игра точка за точка до поредното равенството 23:23. В този момент домакините не издържаха на напрежението и допуснаха неточности, които им костваха гейма. Левски пък показа самообладание и концентрация. Взе предимство след успешна атака на Алехандро Торо и наложи волята си след сайдаут, като поведе с 2:0.

В третата част домакините нямаха толкова съпротивителни сили. Левски взе аванс, поддържаше го и приключи гейма с комфортна разлика за крайното 3:0. Лазар  Бучков бе избран за най-полезен състезател MVP на мача. Той завърши с  впечатляващия актив от 14 точки за успеха на Левски (4 блока). Реализатор за "сините" бе Венислав Антов с 15 точки (3 блока). За Добруджа с най-голям актив бе Жулиен Георгиев, който завърши с 13 точки, отбелязва bgvolley.com.

ЦСКА с победа над младия тим на Дея Спорт

В женското волейболно първенство

ОБЗОР: Левски и Нефтохимик с победи в efbet Супер Волей

Берое се наложи над Черно море във Варна с 3:1

Мони Николов и Локомотив с четвърта поредна победа

Българският национал се отчете с една точка от атака

Волейболният Левски към феновете: Блокирай ноември

Какъв месец само предстои, зоват "сините"

Марица продължава без загубен гейм

Шампионките се разправиха и с Миньор (Перник)

Аспарух Аспарухов с 14 точки при загуба на Шлепск в Полша

Родният национал с цял мач и най-много точки от своите съотборници

ОБЗОР: ЦСКА обърна Монтана

Дея Спорт надигра Дунав в петгеймов мач от волейболното първенство при мъжете

ОБЗОР: Шампионките от Марица и подгласничките от Левски с победи в НВЛ

Славия нанесе първа загуба на Драгоман, вижте резултати, програма и лидерите в класирането

Волейболният Локомотив Авиа се подсили с опитен диагонал

Волейболният вицешампион при мъжете Локомотив Авиа се подсили с опитен диагонал, съобщиха от клуба.