Левски не се затрудни с Берое

Левски не се затрудни с Берое

Убедителна победа за "сините"

В мача от 16-ия кръг на efbet Суперволей срещу гостите от "Берое" шампионският ни тим при мъжете записа впечатляващите 16 аса, а Лазар Бучков стана MVP след 16 точки, за убедителна победа.

В зала "Левски София" волейболистите на старши треньора Николай Желязков играха на много високо ниво и спечелиха 3:0 (25:19, 25:15, 25:14).

След равностоен старт на двубоя 2 аса на центъра Лазар Бучков и 1 на посрещача Тодор Скримов позволиха на нашия тим да дръпне в резултата и той стигна до 15:10.

Гостите от Стара Загора обаче дадоха отпор и стигнаха до 19:19. Тогава обаче на сервис застана Скримов и не си тръгна, докато не завърши гейма, като записа общо 4 аса в него.

Втората част стартира по аналогичен начин, за да се стигне до 5-точков аванс. Този път обаче трупането му продължи и стигна до 20:11, като от 14:11 на сервис бе диагоналът Юлиан Вайзиг. Това позволи на Желязков да пусне в игра младоците Мартин Татаров, Димитър Пейчинов и Адриан Ганев, който с ас завърши гейма.

В следващия, който се оказа последен, нашите състезатели поведоха след 2:2 и след това отново почнаха да трупат преднина, за да доведат двубоя до успешен край. Той дойде след разиграване между други младоци, получили шанс за изява. Разпределителят Петко Петков вдигна на Никола Константинов за атака пайп, която той оползотвори.

Така втората и третата част бяха завършени от момчетата от школата ни.

Най-резултатен стана Бучков с гореспоменатите 16 точки (4 аса и 4 блока). С по 4 аса завършиха също така Скримов и Вайзиг, които реализираха по 10 точки. Първият записа 2 блока.

На поста либеро игра Димитър Добрев, а Дамян Колев получи почивка.

На второто място във временното подреждане "сините" вече имат 13 победи, 2 загуби и 37 точки, а лидер е "Локомотив Авиа" с 13, 1, 37.

В следващия кръг "Левски" приема именно пловдивския тим за дерби на върха. Двубоят е на 21 февруари от 19,00 ч.

Александър Николов с 27 точки, Лубе победи Трентино с 3:1 (ВИДЕО)

Александър Николов отбеляза 26 точки при победата на Лубе Чивитанова с 3:1 (25:21, 27:25, 24:26, 25:17) гейма като гост на Трентино в първи мач от четвъртфиналите на италианското волейболно първенство за мъже

16-годишен блести за волейболния Левски (ВИДЕО)

"Сините" с безпроблемно 3:0 над Черно море

ОБЗОР: Марица, Левски и Славия с победи в женското волейболно първенство

Славия 2017 нанесе 17-а загуба на тима на Варна ДКС

Марица с обрат срещу ЦСКА (ВИДЕО)

16 от 16 за шампионките

Президентът на БФВ Любомир Ганев обсъди подготовката за Евро 2026

С временно управляващия посолството на Полша

Волейболната федерация организира съдийски курс

В периода 10 март - 30 април 2026 г. ще се проведе обучение за нови съдии. За първи път теоретичната част на курса ще бъде изцяло онлайн, а практическите занимания и финалният изпит ще се проведат присъствено.