Левски продължи доминацията над Нефтохимик (ВИДЕО)

Левски продължи доминацията над Нефтохимик (ВИДЕО)

Нова победа за "сините"

Левски (София) продължи доминацията си срещу Нефтохимик (Бургас) в мъжкото волейболно първенство и днес спечели в зала "Бойчо Брънзов" край морето с 3:1 гейма. "Сините" записаха 13-а поредна победа в шампионата.

Всъщност Левски постигна 24-а поредна победа на българска земя, като в това число влиза и Купата на България, която беше взета също в Бургас. Гостите остават еднолично начело с 39 точки, докато бургазлии запазват засега 2-ото си място и имат 28.

Срещата приключи за час и 45 минути, а с изключение на третия гейм, домакините трудно се противопоставяха. Волейболистите на Левски направиха 18 аса, демонстрираха мощна атака през центъра и добра блокада, за да вземат срещата.

Нефтохимик можеше да направи  обрат в срещата във втория гейм, след като стигна до равенство при 24:24 и при 25:25. Кръстев и Аксел Трухчев от състава на Нефтохимик направиха последователни грешки при начален удар и дадоха частта на Левски.

Все пак бургазлии се вдигнаха в третия гейм, който спечелиха след 20-ата точка, когато имаха добър ритъм. Четвъртата част обаче беше в една посока, а Нефтохимик нямаше отговор за силния начален удар на столичани.

За Левски 17 точки реализира Тодор Скримов, който беше избран и за играч на мача. също 17 реализира Владимир Гърков, а с 12 остана Владислав Антов. За "червено-черните" от Бургас с по 12 точки Давид Кръстев и Аксел Трухчев.

Локомотив Авия (Пловдив) се придвижи на 5-о място в класирането, след като се справи с Пирин (Разлог) с 3:2 гейма като гост. Мачът беше равностоен през по-голямата си част и това даде отражение в разиграванията на четирите гейма. В тайбрека домакините от Разлог поведоха с 14:11 и бяха на прага на победата, но допуснаха обрат и в крайна сметка трябваше да преглътнат поражението.

Реализатор за Локомотив стана Жулиен Георгиев с 20 точки (1 блок, 2 аса). Кристоф Хорват добави 18 точки за победата, а за Пирин номер 1 беше Мариян Наков  с 24 точки (1 блок, 2 аса). Теодор Каменов завърши с 23 точки (4 блока, 1 ас).

Признание: Българка е най-добра волейболистка на Балканиадата

Българският отбор има още две индивидуални награди.

Илия Петков: Не изпълнихме някои указания, гледаме към турнира в Бургас

Капитанът на националния отбор на България за първия турнир от тазгодишната Волейболна Лига на нациите Илия Петков сподели след поражението от домакините от Канада с 0:3 гейма в последния мач, че не са изпълнили някои тактически указания и затова са загубили.

Радостина Маринова се завръща в състава на националния отбор по волейбол за жени

За мачовете от Лигата на нациите в Хонконг

ЗЛАТНИ! България е балкански шампион по волейбол за жени до 19 години!

Националният отбор на България извоюва златото на Балканиадата за жени под 19 години

Бразилия отвя Словения във волейболната Лига на нациите

С 3:0 в Рио де Жанейро

Радостина Маринова се завръща в състава на България

За турнира от Лигата на нациите в Хонконг

Волейболистите ни с прогрес в ранглистата

След победата над Аржентина в Лига на нациите

Отлично: България не даде гейм на Аржентина в Лигата на нациите

Волейболистите ни записаха една от най-престижните си победи в последните години

Мони Николов: Обажавам да играя с брат ми

Никога не е лесно да се играе срещу Италия, казва българският разпределител