Левски ще спори с Монца за полуфинал в Европа

Италианският тим ще бъде е съперник на „сините“ в турнира CEV Challenge Cup

Италианският Монца ще бъде следващият съперник на Левски София в четвъртфиналите на европейския клубен турнир по волейбол CEV Challenge Cup.

Това стана ясно, след като Монца се наложи над Панатинайкос с 3:0 (25:15, 27:25, 25:17) в реванша. Италианският тим бе спечелил и първата среща в Гърция с 3:2.

Монца върви много добре в италианския елит този сезон. Противникът на "сините" заема четвъртото място във временното класиране със 7 победи, 3 загуби, 20 точки и 22:13 геймова разлика. Една от звездите на отбора е канадският посрещач Стивън Маар, а треньор - Масимо Ечели.

Левски е единственият български отбор, който ще зимува в Европа. За целта момчетата на старши треньора Николай Желязков отстраниха Динамо Букурещ след успех с 3:0 в София и загуба с 2:3 в румънската столица.

Предстои да се определят датите за четвъртфиналите в CEV Challenge Cup.

Любомир Ганев: Успех, спортисти! Днес е вашият ден

Президентът на волейбола с обръщение по повод празника

Волейболистките паднаха от Япония

Операцията на Алекс Николов се отлага

Волейболният ни национал страда от дискова херния

Министър Глушков бе гост на премиерата на филма за ВК Левски – „История на бъдещето“