Левски спечели битката с Берое на Money Shop Купа на България

"Сините" са на полуфинал

Носителят на Суперкупата на България Левски София се класираха на полуфинали в турнира за Купата, след като се наложиха над Берое 2016 (Стара Загора) с 3:1 (23:25, 25:22, 25:14, 25:23) в четвъртфинален сблъсък, изигран в едноименната зала.

Така утре (20 януари) "сините" ще срещнат победителя от двойката Монтана - Хебър (Пазарджик). Столичани не направиха най-добрия старт в срещата, с което дадоха възможност на съперника да мечтае. Старозагорци бяха на път да стигнат до успех във втората част, но в ключовите ситуации (14:18) обаче блокадата на Светослав Гоцев даде тласък на "сините" и успя да ги върне в мача.

Домакините заиграха още по-вдъхновено в третия гейм, запазвайки доминацията си. Впоследствие това нахъса противника, който имаше аргументи да остане в мача и не спря да се бори, но носителите на Суперкупата надделяха. Двата отбора тръгнаха равностойно в срещата, след деветата точка Берое пое инициативата за кратко (11:9). Положението не се запази за дълго, след което играта отново бе точка за точка. "Сините" взеха нещата в свои ръце след 12-та точка, но не удържаха темпото, вместо това ролите се размениха. В ключовите моменти (21:19) Левски отново поведе, но съперникът продължи да ги държи на нокти. В крайна сметка беройци спечелиха гейма и поведоха в мача.

Вторият гейм започна идентично, след което "зелено-белите" отново взеха превес, но много по-рано отколкото в предходния. От щаба на "сините" направиха някои смени, но не дадоха желания резултат отначало. Волейболистите на Мирослав Живков бяха доминиращи до 18:14, но допуснаха колебания и съперникът се възползва от това. Старозагорци се пропукаха на посрещане след силния сервис на домакините, които подобриха и играта си на блокада. След 20-а точка столичани набраха инерция и наложиха волята си, изравнявайки резултата.

Вдъхновени от успеха във втората част, левскарите продължиха възходящата си линия и впоследствие. Те бяха пълен хегемон и оставиха противника да им диша прахта. Така левскарите поведоха в мача.

"Зелено-белите" показаха друго лице в решителния четвърти гейм, вземайки инициативата отначало. Беройци обаче не устояха и допуснаха да бъдат настигнати от домакините. Момчетата на Николай Желязков бяха водещи в следващите минути, но във важните ситуации съперникът намери сили и съумя да ги настигне. В самия край двата тима се догонваха, но "сините" първи стигнаха до гейм и мачбол. Грешка на Спас Байрев сложи край на спора и Левски подпечата билета си за полуфиналите.

Най-резултатни бяха Светослав Гоцев и Кристиан Титрийски с по 15 точки (1 ас, 6 блокади) (3 блокади). С 13 точки завърши Владимир Гърков (1 ас). За съперника Спас Байрев бе над всички с 21 точки (1 ас, 1 блокада), 12 точки записа капитанът Руси Желев.

Симеон Николов: Играя своята игра