Любо Ганев: Има куриоз. Не знаем кои играчи ще пътуват утре за Аржентина

Любо Ганев: Има куриоз. Не знаем кои играчи ще пътуват утре за Аржентина

Членът на УС на БФВолейбол мечтае за златен медал за България в Лондон

 

Членът на УС на БФВолейбол Любо Ганев призна, че българският волейбол е изправен пред куриоз. „Има куриоз. Аз не мога днес да ви кажа кои състезатели ще пътуват утре за Аржентина. Самите пречки се пораждат от не добрата комуникация, не само с Радо, но с целия щаб. Сега ме питат с какъв отбор заминаваме, ние не знаем с какъв отбор заминаваме”, призна Ганев.

Той вече е сменил позицията си и смята, че Радо Стойчев трябва да остане национален селекционер. „Ние сме хора, които мислим за волейбола. Правим всичко да има комфорт за отбора. Ние имаме два варианта – Радо Стойчев да остане или Радо Стойчев да си тръгне. Надявам се да не се стигне дотам. Аз като член на УС ще гласувам против евентуална оставка. Този треньор и този колектив се класира. Искам Радо да остане треньор, не само той, но и целият щаб”.

Ганев мечтае България да спечели златен медал в Лондон. „Всички мечтаем за медал, някои мечтаем и за златен. Аз съм играл на две Олимпиади, знам какво е. Не сме мислили дали има вариант да отидем без треньор на Олимпиадата. Важното е не дали имаш треньор, а дали имаш отбор - кой ще остане, кой ще си тръгне. Отборът печели на терена. Чакаме Стойчев да каже дали остава или не”

Бившият национал се е събрал с колегите си от УС да си честитя класирането за Олимпиадата. „УС се събрахме да си честитим класирането за Олимпиадата. Най-накрая постигнахме тази заслужена победа. По-скоро обсъждахме неща за нашето общо събрание. Ние преди решихме за Радо Стойчев, сега не сме говорили за него. Сега той не е подал оставка, имаме си треньор, имаме си треньорски щаб, който е потвърден до края на Олимпиадата, има теоретична възможност да се паднем в по-лека група.”

 

Признание: Българка е най-добра волейболистка на Балканиадата

Българският отбор има още две индивидуални награди.

Илия Петков: Не изпълнихме някои указания, гледаме към турнира в Бургас

Капитанът на националния отбор на България за първия турнир от тазгодишната Волейболна Лига на нациите Илия Петков сподели след поражението от домакините от Канада с 0:3 гейма в последния мач, че не са изпълнили някои тактически указания и затова са загубили.

Радостина Маринова се завръща в състава на националния отбор по волейбол за жени

За мачовете от Лигата на нациите в Хонконг

ЗЛАТНИ! България е балкански шампион по волейбол за жени до 19 години!

Националният отбор на България извоюва златото на Балканиадата за жени под 19 години

Бразилия отвя Словения във волейболната Лига на нациите

С 3:0 в Рио де Жанейро

Радостина Маринова се завръща в състава на България

За турнира от Лигата на нациите в Хонконг

Волейболистите ни с прогрес в ранглистата

След победата над Аржентина в Лига на нациите

Отлично: България не даде гейм на Аржентина в Лигата на нациите

Волейболистите ни записаха една от най-престижните си победи в последните години

Мони Николов: Обажавам да играя с брат ми

Никога не е лесно да се играе срещу Италия, казва българският разпределител