Марек уреди сериозен трансфер

Марек уреди сериозен трансфер

Тимът уреди бивш младежки национал

Сериозен трансфер осъществи волейболният Марек Юнион-Ивкони за предстоящия сезон в Супер лигата на България. Дупничани откупиха състезателните права от Славия на бившия младежки национал Илиян Преспов.
 
Мениджърът на клуба Людмил Найденов отказа да назове трансферната сума, която е платена за диагонала. 
 
"Разбрали сме се със Славия по всички въпроси, сключихме договор и Преспов е вече собственост на Марек Юнион-Ивкони. Той започва подготовка с тима в началото на септември.
 
Познаваме отлично качествата му, така че се надяваме да разгърне потенциала си в нашия клуб. Селекцията продължава с пълна сила, очаквайте още интересни имена", коментира клубният началник.
 
21-годишният Преспов направи много силен сезон преди 2 години с екипа на Пирин (Рз), където игра като преотстъпен и се превърна във водещ реализатор на тима и в първенството.
 
След силните си игри, младежкият национал тогава привлече погледите на няколко клуба от Турция и Полша, но високата цена, която му поставиха от Славия, провали трансфер в чужбина. Преспов бе принуден да остане в България и заигра за "белите", където бе водещ реализатор, а през зимата отново заради висока цена пропадна преминаването му в Левски на Владо Николов.
 
Именно силните игри на 2-метровия нападател бяха в основата на промоцията за Супер лигата на Славия.
 
Другият играч на този пост в дупнишкия клуб е Петър Христосков. Той бе привлечен през зимната пауза със свободен трансфер от "Добруджа" и двамата сега ще се борят за титулярното място. 205-сантиметровият Христосков играе и като посрещач, но силната му позиция е именно диагонал на разпределителя.
 

 

България изпусна аванс от 2:0 срещу Франция

Контузия на Галина Карабашева влоши настроението допълнително

Волейболистка напусна националния отбор

Женският национален отбор по волейбор заминава в четвъртък за Полша

Любо Ганев призна за пропуск на волейболната федерация

Знаем, че в плажния волейбол не сме направили нужното, призна президентът

Лазар Бучков се връща в Левски

Изграждаме следващото поколение звезди на българския волейбол, казва Николай Желязков

Мони Николов отива при Пламен Константинов в Русия

Направилият фурор в САЩ юноша на Левски Симеон Николов реализира първи трансфер - 18-годишният разпределител напуска университета Лонг бийч в посока Локомотив Новосибирск, където старши треньор е Пламен Константинов.

Palms Bet награди ВК "Левски" за требъла

Официалният партньор на волейболен клуб „Левски“ Palms Bet отчете грандиозния успех на отбора и връчи поощрителна награда на шампионите, след като тимът на сините постигна требъл за сезон 2024/2025 година.

От 4-то място до титлата: Тур е шампион на Франция!

Рекорден 10-и трофей за тима

Ивайло Иванов свири финала в Шампионската лига

Най-добрият ни съдия във волейбола с престижен наряд

Владимир Николов коментира селекцията на Левски

"Сините" ще имат само един чужденец