Марек Юнион Ивкони остава във волейболния елит

Марек Юнион Ивкони остава във волейболния елит

След успех над Миньор Перник с 3:1

Марек Юнион Ивкони ще продължи да се състезава сред най-добрите отбори в българския клубен волейбол, след като победи Миньор Перник с 3:1 (25:23, 22:25, 25:18, 25:18) в мач-плейаут от шампионата.

Марек, който завърши на 11-то място в редовния сезон в Ефбет Супер Волей 23/24 трябваше да извоюва отново мястото си в елита, срещайки в решаващ двубой пернишкия тим, който пък финишира на второ място във Висша лига.

В мача, изиграл се в столичната зала "Христо Ботев", отборът на старши треньора Найден Найденов, показа, че заслужава последния билет за елита, надигравайки съперника и показвайки воля и характер в решаващи моменти.

Двубоят започна добре за тима на Миньор Перник, който поведе в началото на първия гейм с 8:4. Перничани продължиха да контролират развоя на гейма до 18:16, когато Марек обърна нещата след серия от 4 точки - 20:18. Въпреки опитите на Миньор да си върне лидерската позиция отново, Марек не позволи това да се случи и взе частта с 25:23.

Миньор обаче беше твърдо решен да покаже, че има пълното право да се бори за място в елита. Състезателите на Мартин Михайлов демонстрираха борбеност и макар че не успяха да запишат аванс в резултата през целия гейм, след 21:21 спечелиха четири поредни разигравания и изравниха.

Това обаче допълнително мотивира волейболистите на Марек, които в третия гейм подобриха играта си и постепенно натрупаха разлика, за да спечелят с 25:18.

Без особени проблеми състезателите на Найденов успяха да вземат и четвъртия гейм в своя полза, при същия резултат (25:18), след като доминираха напълно на игрището и показаха, че заслужават своето място в елита и през следващия сезон.

Зетова: Надявам се, че направихме ползотворна подготовка

Националната селекционерка говори преди Световното първенство

Драган Нешич: Изключително лято за женския волейбол в България

Драган Нешич обяви, че е изключително доволен от представянето на женския национален отбор на България под 21 години, който стана четвърти в света. В малкия финал загубихме с 1:3 от Бразилия.

България с втора загуба на турнира в Китай

Волейболистките ни отстъпиха пред Нидерландия след тайбрек

България остана на крачка от бронза на Световното по волейбол при жените до 21 години (ВИДЕО)

В мача за бронзовите медали българките отстъпиха пред Бразилия

Волейболистките ни паднаха от Сърбия на старта в Шънчжън

Световният шампион демонстрира превъзходство във всички елементи на играта

Фантастично! България е на полуфинал на Световното по волейбол (ВИДЕО)

Женският ни национален отбор по волейбол до 21 години стигна до полуфинал на Световното първенство. На мондиала в Индонезия отборът на Драган Нешич сразих Полша с 3:1 (25:23, 22:25, 25:23, 25: ).

Найденов: Всичко е на 90% уредено с Матей Казийски

Треньорът на Локо Авиа разкри подробности за сензационния трансфер

РАЗКРИТИЕ: Матей Казийски се завръща в България!

Сензационен трансфер в българския волейбол ще стане официален съвсем скоро

Националките ни до 21 години разбиха САЩ с 3:0 и са на 1/4-финал! (ВИДЕО)

Волейболистките от националния отбор на България U21 изиграха най-добрият си двубой на Световната първенство за девойки до 21 години в Сурабая (Индонезия)