Марек Юнион Ивкони остава във волейболния елит

След успех над Миньор Перник с 3:1

Марек Юнион Ивкони ще продължи да се състезава сред най-добрите отбори в българския клубен волейбол, след като победи Миньор Перник с 3:1 (25:23, 22:25, 25:18, 25:18) в мач-плейаут от шампионата.

Марек, който завърши на 11-то място в редовния сезон в Ефбет Супер Волей 23/24 трябваше да извоюва отново мястото си в елита, срещайки в решаващ двубой пернишкия тим, който пък финишира на второ място във Висша лига.

В мача, изиграл се в столичната зала "Христо Ботев", отборът на старши треньора Найден Найденов, показа, че заслужава последния билет за елита, надигравайки съперника и показвайки воля и характер в решаващи моменти.

Двубоят започна добре за тима на Миньор Перник, който поведе в началото на първия гейм с 8:4. Перничани продължиха да контролират развоя на гейма до 18:16, когато Марек обърна нещата след серия от 4 точки - 20:18. Въпреки опитите на Миньор да си върне лидерската позиция отново, Марек не позволи това да се случи и взе частта с 25:23.

Миньор обаче беше твърдо решен да покаже, че има пълното право да се бори за място в елита. Състезателите на Мартин Михайлов демонстрираха борбеност и макар че не успяха да запишат аванс в резултата през целия гейм, след 21:21 спечелиха четири поредни разигравания и изравниха.

Това обаче допълнително мотивира волейболистите на Марек, които в третия гейм подобриха играта си и постепенно натрупаха разлика, за да спечелят с 25:18.

Без особени проблеми състезателите на Найденов успяха да вземат и четвъртия гейм в своя полза, при същия резултат (25:18), след като доминираха напълно на игрището и показаха, че заслужават своето място в елита и през следващия сезон.

Задължителна двойка по плажен волейбол за елитните ни отбори

Изискването влиза от догодина

България без титулярните си посрещачи в Лигата на нациите

Конеляно взе Шампионската лига при жените

Финалът се игра в Анталия

Трентино с четвърта Шампионска лига по волейбол (ВИДЕО)

Бленджини: Искам отдаденост на 100%

Новият селекционер на мъжкия ни национален отбор по волейбол беше представен днес

"История на бъдещето" - филм за волейболния "Левски" с премиера на 15 май

250 фенове получават шанса да присъстват на специалното събитие с шампионите при мъжете, бронзовите медалистки при жените и съмишлениците по пътя напред