Марек Юнион Ивкони с тежка загуба в турнира за Купата на претендентите

Българският вицешампион Марек Юнион Ивкони (Дупница) значително намали шансовете си за класиране напред в турнира за Купата на претендентите, след като загуби първия си мач навън срещу Еуфони (Асе-Леник, Белгия) с 0:3 (23:25, 14:25, 22:25).

Така отборът от Дупница трябва за спечели четири поредни гейма срещу белгийския съперник, ако иска да продължи напред. Правилата в турнира за Купата на претендентите са такива, че при равенство в геймовете от двата мача, които отборите играят на разменено гостуване, се играе допълнителен "златен гейм" до 15 точки.

Реваншът е на 18 декември от 18:00  в Перник и ще бъде предаван директно от БНТ САТ.

Следващият съперник на победителя от двубоя между Марек и Еуфони ще бъде спечелилият сблъсъка между Томис (Констанца, Румъния) и Д.О.К. СТАП Орион (Дутинхем, Холандия). В първия мач румънският отбор надделя с 3:0 гейма.
Мартин Божилов: Никога не съм работил с толкова млади момчета на едно място

Ще бъде изключително тежък мач с Канада, призна националът на България

Любо Ганев: Виждам усмивки в отбора

„С правилните хора и с изграждането на колектив, резултатите ще дойдат“

Бленджини: Ключът бе в края на втория гейм

Това не е добре, призна селекционерът след 0:3

Франция би България в дебюта на Бленджини (ВИДЕО)

Любо Ганев гледа от трибуните

Лоренцо Мичели: Отборът има нужда от време

Селекционерът на женския отбор говори след Лигата на нациите

София, Плевен и Разлог домакини на допълнителните квалификации за момичетата под 16