Марица (Пловдив) отпадна от турнира за Купата на CEV (ВИДЕО)

Марица (Пловдив) отпадна от турнира за Купата на CEV (ВИДЕО)

Българският шампион отстъпи и в реванша пред италианския Игор Горгондзола (Новара)

Българският волейболен шампион при жените Марица (Пловдив) отпадна от турнира за Купата на ЦЕВ, след като допусна втора загуба от италианския Игор Горгондзола (Новара).

"Жълто-сините“ отстъпиха с 0:3 (21:25, 19:25, 14:25) гейма като домакини в среща-реванш от четвъртфиналите на надпреварата и така бяха елиминирани.

Италианският тим започна по-силно двубоя в зала „Колодрума“ и отвори ранна преднина от 7:4, която увеличи до 14:8 в средата на гейма. Постепенно обаче Марица започна да намира верните решения в нападение и намали изоставането си до 2 точки при 20:22.

В заключителните моменти обаче добрият сервис на волейболистките на Лоренцо Бернарди затрудни посрещането на българския шампион и гостите се възползваха от това, за да затворят първата част при 25:21.

Вторият гейм стартира равностойно до 7:7, когато тимът от Новара взе четири поредни разигравания и поведе с 11:7. Последваха минути, в които италианският отбор отново повиши значително ефективността на началния си удар, за да вземе комфортен аванс от 20:14 и не изпусна инициативата до края на частта – 25:21.

След поражението в първите два гейма Марица загуби шансове за продължаване напред в турнира и в третата част „жълто-сините“ не успяха да се противопоставят на своя съперник, който затвори мача с категоричното 25:14, за да намери място на полуфиналите.

За Марица това бе най-силното участие в европейските клубни турнири, след като отборът завърши на трето място в своята група в Шампионската лига и това позволи на българския шампион за първи път в историята си да излезе от групите и да играе на четвъртфиналите в турнира за Купата на CEV.

ОБЗОР: Локомотив Авиа и ЦСКА започнаха с победи в плейофите

Вижте всички резултати от мъжкия шампионат по волейбол

В Италия: Отборът на Александър Николов поведе в серията срещу тима на Казийски

Кучине Лубе води с 2:1 успеха в серията с Алианц Милано

Левски срещу ЦСКА във волейболен полуфинал

„Сините“ победиха Драгоман за втори път и продължават напред в първенството при дамите

Берое с чиста победа над Монтана

Заралии поведоха в четвъртфиналната серия

ЦСКА се класира на полуфинал в женското волейболно първенство

След победа над Славия

Черно море изненада Левски в първи четвъртфинал

"Моряците" се наложиха над "сините" с 3:1

Лонг Бийч с рекордна победа след 16 точки на Мони Николов

Лонг Бийч Стейт, номер 1 в ранглистата, подобри рекорда си като записа серия от 19 победи, надделявайки над NJIT с 3-1 в петък вечер в "Уолтър Пирамид".

Шампионът Марица на полуфинал в НВЛ

След чист успех над другия пловдивски тим в първенството

ОБЗОР: Лидерите в женския волейбол започнаха с убедителни победи в плейофите

Марица (Пловдив), Левски и ЦПВК стартираха с успехи