Марица излезе начело след разгром над Славия

Марица излезе начело след разгром над Славия

Вицешампионките надвиха Славия-СУ (София) в три гейма

Марица (Пловдив) продължи перфектната си серия от началото на сезона в женската Национална волейболна лига и в четвъртия си мач.

В залата на Пловдивския университет вицешампионките разгромиха и отбора на Славия-СУ (София) в три гейма - 3:0 (25:12, 25:12, 25:9) след само 55 минути игра и излязоха начело във временното класиране в шампионата.

Момичетата на Иван Петков не оставиха никакви съмнения в превъзходството си и водеха убедително в резултата по време на целия мач, съобщиха от клуба. 

На поста диагонал, на мястото на Силвана Чаушева, започна опитната Марина Ковачева, но от втория гейм нататък отстъпи мястото на младата Симона Николова.  В срещата не игра и Таня Събкова, на чието място се изяви Силвия Андреева.  В последната част в основната седморка на Марица се появиха и надеждите Йоанна Атанасова и Радостина Маринова.

Топреализатор на мача стана капитанът на Марица Ана Радичева с 16 точки, а центърът Милена Димова, която игра само в първите два гейма, добави 10 точки.  Тя впечатли и с четири от общо деветте точкови блокади на пловдивчанки в срещата.  Домакините нанизаха и девет аса.

Марица е с пълен актив от 12 точки и 12:0 гейма и вече е на първо място, след като безапелационният резултат помогна на пловдивчанки да изпреварят по точково съотношение шампионките от Левски (София), които са със същия актив от спечелени мачове и геймове.  

Двата отбора ще се изправят един срещу друг в следващия кръг, за да определят в директен двубой първенеца в първата четвърт от мачовете на разменено гостуване.  Дербито между Сини и Жълти е на 15 ноември от 17:00 б.в. в столичната зала Сиконко.

Вече е ясно кога пускат билетите за Евроволей 2026

Вижте подробности

Николай Желязков: Серията не е приключила

"Нуждаем се от победа в София", каза треньорът на Левски

Волейболната федерация поздрави националния капитан за Суперкупата на Полша

От Българската волейболна федерация поздравиха капитана на националния отбор Алекс Грозданов, който късно в сряда вечерта спечели с тима си Богданка Люблин Суперкупата на Полша след успех във финала срещу Ястжембски Венгел с 3:1 (28:26, 25:27, 25:16, 27:25).

Марица бие в Шампионската лига (ВИДЕО)

Марица Пловдив постигна победа по пътя си към участието в груповата фаза на Шампионската лига по волейбол за жени.

Левски отпадна от волейболните клубни турнири

Левски София отпадна от европейския клубен турнир по волейбол за жени Чалъндж къп. "Сините" победиха с 3:2 (16:25, 12:25, 25:16, 25:19, 15:11) у дома Шезо в мач-реванш от 1/32-финалите в състезанието.

Закриваме Евроволей 2026 в София с мач срещу Полша

Северна Македония е първият ни съперник

Треньорът на Марица (Пловдив) сподели очакванията си за старта в Шампионска лига

„Ще се опитаме да покажем най-доброто и да вземем предимство преди реванша", каза Ахметджан Ершимшек

Левски потрепери за успешен старт в Шампионска лига

“Сините” спечелиха гостуването си на хърватския МОК Мурса Осиек

ЦСКА с победа над младия тим на Дея Спорт

В женското волейболно първенство