Марица с безпроблемен успех в Сливен

Марица с безпроблемен успех в Сливен

Левски би Славия с 3:0

Марица си проправи бърз проход през Сините камъни.  При историческото първо гостуване на пловдивския тим на новака в Националната волейболна лига за жени Сливен, „жълтите” постигнаха чиста победа с 3:0 (25:12, 25:13, 25:16) след само 59 минути игра.

Така Марица вече има 19 точки от 6 победи и една загуба и остава начело в класирането. Следва отборът на Левски (София) с 5 точки по-малко, но и с два изиграни мача по-малко.

Иван Петков изигра мача без смени като в титулярната му седморка бяха капитанката Ана Радичева и шест от най-младите му състезателки.  В началото на срещата момичетата на Сливен наложиха лек домакински натиск, който им донесе точка предимство на първото техническо прекъсване, но след това вицешампионките ги натиснаха със сервиси и атаки и ги разгромиха с убедителни резултати и в трите гейма.

Пловдивчанки нанизаха цели 14 аса в мача. Топреализатор на двубоя стана Ани Радичева с 18 точки, следвана от Силвия Андреева с 12 и центъра Радостина Маринова с 11, 4 от които директно от сервис.

В следващия осми кръг Марица посреща ЦСКА (София) на 29 ноември от 17:00 б.в. в зала Пловдивски университет.

Междувременно съставът на Левски спечели също с 3:0 домакинството си срещу Славия, налагайки се в отделните части на 16, на 21 и на 14 точки.

Александър Николов е в Идеалния отбор на втората седмица на ВНЛ

Той бе сред най-резултатните в Бургас

Националният отбор по волейбол за мъже до 19 г. с три контроли срещу Бразилия

Мирослав Живков взе група от 17 волейболисти

Любо Ганев: Доволен съм от представянето на отбора

Президентът на Българска федерация по волейбол (БФВ) Любомир Ганев направи равносметка на представянето на националния отбор по време на мачовете в Бургас.

Любо Ганев: Няма как да не съм доволен от момчетата, целта е постигната

Президентът на БФ по волейбол коментира представянето на националния тим

Украйна надви България с 3:1 гейма в последния мач в Бургас (ВИДЕО)

Националите ни спечелиха първата част, но допуснаха обрат

Алекс Николов към Мони: Оправяй се бързо, трябваш ми!

Волейнационалът Александър Николов написа послание към брат си Симеон, който по време на мача с Турция в Бургас се контузи

Волейболна легенда: Атмосферата в "Арена Бургас" е идеална

„Националите показват, че могат да влязат в осмицата“, смята Димитър Златанов

Обявиха състоянието на Симеон Николов

Аут е за две седмици

Симеон Николов няма фрактура

Волейболистът ще отсъства 2-3 седмици, под въпрос е за турнира в Полша