Марица се бори, но не успя да се справи с Еджзаджъбашъ

Пловдивчанки загубиха с 0:3 в Истанбул

Волейболните шампионки на България Марица Пловдив загубиха гостуването си на турския гранд Еджзаджъбашъ Дайнавит (Истанбул) с 0:3 (19:25, 20:25, 19:25) гейма. Мачът се игра в зала „Бурхан Фелек“ в Истанбул.

Маричанки изиграха много силен гейм, в който не дадоха преднина на своя именит съперник, а при 14:12 шампионките поведоха с две точки. Домакините успяха да направят разлика след 14-та точка – 19:15 и затвориха гейма в своя полза след 25:19.

Във втората част финалиста от Шампионска лига през миналия сезон поведе с 4:1, но маричанки изравниха и поведоха при 8:7. Турският гранд дръпна с 4 точки при 14:10, стигна се до 19:15, а геймът приключи след 25:20.

В третия гейм туркините поведоха с 8:5, стигна се до 16:11, а Еджзаджъбашъ завърши двубоя след 25:19.

За Еджзаджъбашъ три волейболистки станаха най-резултатни с по 10 точки – Ярпак Еркек, която стана и MVP на двубоя, Ханде Баладън и Ирина Воронкова.

Най-резултатни за Марица станаха Добрина Христоскова и Мария Кривошийска с по 11 точки, а 8 добави Ива Дудова.

Скандичи е лидер в групата с 9 точки, Еджзаджъбашъ е на второто място също с 9 точки, Марица е на трета позиция с 2 точки, а Вашаш е на последното с точка. Утре играят Скандичи срещу Вашаш.

Следващият мач на Марица в Шампионската лига е домакинство на италианския Савино Дел Бене Скандичи. Двубоят ще се играе на 10 януари, от 19:00 б.в. в зала „Колодрума“ в Пловдив.

В петък (8 декември) Марица ще е домакин на ДКС Варна в двубой от четвъртфиналите за Купата на България. Срещата ще се играе от 19:00 б.в. в зала Сила.

Любо Ганев разкри кои са отказали да играят за националния отбор

Президентът на федерацията сподели няколко имена

Бленджини: Искам отдаденост на 100%

Новият селекционер на мъжкия ни национален отбор по волейбол беше представен днес

"История на бъдещето" - филм за волейболния "Левски" с премиера на 15 май

250 фенове получават шанса да присъстват на специалното събитие с шампионите при мъжете, бронзовите медалистки при жените и съмишлениците по пътя напред

Удар за волейболистите ни: Алекс Николов аут за цялата Лига на нациите