Марица се завръща в Каршияка, вече ще домакинства в залата на ПУ

Марица се завръща в Каршияка, вече ще домакинства в залата на ПУ

Марица (Пловдив) се завръща в квартал Каршияка. Женският тим от Града под тепетата вече ще играе домакинствата си в красивата нова спортна зала на Пловдивския университет, която се намира именно в квартала северно от река Марица, известен като дом на пловдивските спортни клубове, носещи името Марица, през годините

Марица (Пловдив) се завръща в квартал Каршияка.  Женският тим от Града под тепетата вече ще играе домакинствата си в красивата нова спортна зала на Пловдивския университет, която се намира именно в квартала северно от река Марица, известен като дом на пловдивските спортни клубове, носещи името Марица, през годините.

Това обявиха днес на специално организирана по случая пресконференция проф. дпн Веселин Маргаритов, функционален декан и ръководител катедра Теория и методика на физическото възпитание и спорта в университета, и мениджърът на волейболния клуб Борис Халачев.  Пред представители на медиите двамата показаха сключения между двете страни договор и си стиснаха ръцете в името на бъдещото сътрудничество.

Зала Пловдивски университет бе открита преди повече от година, но получи акт 16 през 2013 година.  Красивото спортно бижу разполага с 1200 седящи места и рядко срещани в България условия за участниците, медиите и зрителите във волейболни състезания.

Ники Иванов: Световните шампионки са пример за младите

Координаторът на националните отбори Николай Иванов присъства на награждаването на тима до 19 години за отбора на месеца в България, след като през юли младите българки станаха световни шампиони.

Атанас Петров: Показахме, че прословутият български дух може да съществува и в колективен спорт

"Благодаря за момичетата не само за представянето, но и за начина, по който побеждаваха съперничките си", каза селекционерът

България загуби от Куба на старта на Световното първенство по волейбол до 21 години

Родните състезатели отстъпиха на Куба с 1:3

Националният отбор по волейбол започнаха лагер преди световното

Натрупва се умора, но тя е съвсем нормално нещо, коментира Алекс Грозданов

Бленджини: За да запалим огън, трябва да сложим дърва

Не смятам, че е необходима допълнителна мотивация, обяви селекционерът

Зетова: Надявам се, че направихме ползотворна подготовка

Националната селекционерка говори преди Световното първенство

Драган Нешич: Изключително лято за женския волейбол в България

Драган Нешич обяви, че е изключително доволен от представянето на женския национален отбор на България под 21 години, който стана четвърти в света. В малкия финал загубихме с 1:3 от Бразилия.

България с втора загуба на турнира в Китай

Волейболистките ни отстъпиха пред Нидерландия след тайбрек

България остана на крачка от бронза на Световното по волейбол при жените до 21 години (ВИДЕО)

В мача за бронзовите медали българките отстъпиха пред Бразилия