Марица спечели волейболното дерби с ЦСКА

Шампионките остават непобедени в женската Демакс лига

Марица (Пловдив) победи ЦСКА (София) с 3:1 (25:15, 25:21, 19:25, 25:18) гейма в двубой от XI кръг в Националната волейболна лига Демакс.

Мачът се игра в зала "Васил Симов" в София,  месец след финала за Купата, в който Марица победи с 3:1 и спечели своят 9-и трофей в турнира.

ЦСКА поведоха 6:2, но маричанки обърнаха бързо двубоя и разликата стана 6 точки при 17:11. След пусната топка на Виктория Коева Марица спечели гейма с 25:15.

Момичета на Борислав Крачанов поведоха с 9:6 във втория гейм. Стигна се до 17:13, а след блокуат на Ива Дудова Марица спечели втората част с 25:21.

ЦСКА поведе с 5:1 след първия гейм. Домакините поведоха с 15:9. След 25:19 ЦСКА взе третата част.

В четвъртата част Марица поведе с 10:7. Стигна се до 17:15 за пловдивчанки. След 25:18 Марица взе мача и записа 11-та поредна победа от 11 двубоя в първенството.

В класирането шампионките са първи с пълен актив от 33 точки и без загуба, а ЦСКА е на третото място с 23 точки.

Следващият мач на Марица е на 3-ти март – тимът е домакин на Дея Спорт (Бургас) в зала "Колодрума".

Любо Ганев разкри кои са отказали да играят за националния отбор

Президентът на федерацията сподели няколко имена

Бленджини: Искам отдаденост на 100%

Новият селекционер на мъжкия ни национален отбор по волейбол беше представен днес

"История на бъдещето" - филм за волейболния "Левски" с премиера на 15 май

250 фенове получават шанса да присъстват на специалното събитие с шампионите при мъжете, бронзовите медалистки при жените и съмишлениците по пътя напред

Удар за волейболистите ни: Алекс Николов аут за цялата Лига на нациите