„Марица” тръгна с две победи над ЦСКА и „Бдин” на волейтурнира в Казанлък

„Марица” тръгна с две победи над ЦСКА и „Бдин” на волейтурнира в Казанлък

Освен домакините от „Казанлък волей” и ВК „Марица”, със свои представителни отбори ще участват и столичните ЦСКА и „Левски Волей”, видинският "Бдин Вида", както и „Велбъжд” от Кюстендил

Младите волейболистки на „Марица” започнаха с две авторитетни и важни победи участието си в силния национален есенен турнир по волейбол за момичета до 15-годишна възраст в Казанлък. 

Надпреварата се организира от местния клуб „Казанлък волей” със съдействието Българската федерация по волейбол, съорганизатор на проявата. Състезанието е включено в календара на родната волейцентрала, а всечки мачове от него се играят в спортната зала „Арсенал”.

В първия си мач от програмата днес „Марица” победи с 2:1 гейма настоящите шампионки на страната ЦСКА. Първата част пловдивчанки спечелиха с убедителното 25:12, но във втората малко се поотпуснаха и това позволи на младите „армейки” да изравнят геймовете до 1:1, след 25:22 в тази част. 

В решителния тайбрек обаче на игрището имаше само един отбор  и това бе този на маричанки, който направо отнесе софиянки с разгромното 15:2.

Във втората си среща от деня „Марица” разгроми с 3:0 връстничките си от видинския „Бдин Вида”. В отделните части „жълто-сините” от Пловдив спечелиха с 25:15, 25:17 и 25:10, което говори за голямата разлика в класите.

Турнирът в Казанлък е двудневен – днес и в неделя, и в него участват общо 8 отбора. Според правилника му в надпреварата се играе по системата всеки срещу всеки. Всеки един от осемте тима ще изиграе по 5 мача, а всяка една среща задължително трябва да бъде от 3 гейма. Всеки спечелен гейм носи точка за отбора победител. 

Освен домакините от „Казанлък волей” и ВК „Марица”, със свои представителни отбори ще участват някои от най-силните волейболни центрове в тази възраст - столичните ЦСКА и „Левски Волей”, видинският "Бдин Вида", както и „Велбъжд” от Кюстендил.

Старши треньор на малките маричанки е Атанаска Атанасова-Никифорова, която заедно с всички момичета от отбора ѝ е силно амбицирана и мотивирана за успешно представяне в надпреварата и участие поне на финала.

„Марица” е вицешампион в тази възрастова група за момичета до 15-годишна възраст. На финала през пролетта "жълто-сините" от Пловдив от ЦСКА.

Волейболният „Левски“ ще зарадва феновете на „Герена“ с трофеите си

Инициативата се организира от генералния спонсор на „Левски“ Palms Bet.

Перник и Казанлък домакини на Държавните финали за жени под 16 години

12 отбора започват спора за титлата в тази възраст

Зетова посочи капитана на националния отбор при жените

Петя Баракова е поискала почивка след тежкия сезон в Казахстан

Шампиони с „Левски“ и национали, Мика Стоянова и Антонина Зетова вдъхновяват звездите на бъдещето на българския волейбол

Турнирът е организиран от "сините"

Мика Стоянова с мечтан трансфер в Италия

Микаела Стоянова е първият голям трансфер на “Левски София” от новосформирания женски отбор на клуба

Наша волейболистка с трансфер в Италия

Мика Стоянова ще преследва мечтата си в “Мегабокс Валефолия”

Богданка Люблин с Алекс Грозданов пропусна шанс за титлата в Полша

Българинът завърши с пет точки

Алекс Николов и Лубе Чивитанова спчелиха сребърните медали в Италия

Българинът отличник за тима си с 23 точки

Казийски поведе Алианц Милано към триумф срещу Рана Верона

Матей бе обявен за MVP