Марица започна със загуба на международния турнир в Бурса

Марица започна със загуба на международния турнир в Бурса

Пловдивчанки загубиха тежко от домакините на надпреварата

 Марица (Пловдив) започна участието си в международния турнир Дженгиз Гьолю в Бурса с тежка загуба от домакините на надпреварата. Отборът на Бурса Бююкшехир Беледийе успя да запише чиста победа над българските шампионки с 3:0 (25:21, 25:13, 25:22)* след час и 22 минути игра. Този мач бе дебютен за Кремена Каменова и Десислава Николова в редиците на Жълто-сините.

 
Старши-треньорът Иван Петков започна срещата с Кристина Чешляр, Симона Димитрова, Радосвета Тенева, Десислава Николова, Милена Димова, Виктория Григорова и Ивелина Монова.
 
Домакините обаче влязоха в мача по-бързо и поведоха със 7:0 преди гостенките да започнат да бележат. С помощта и на влезлите в игра от ъгъла, маричанки успяха да изравнят резултата при 16:16, но след това Бурса отново показа повече концентрация и дръпна напред за крайното 25:21. Смените, които наставникът на Марица започна да предприема през първата част, продължиха и през втората, когато своя дебют в отбора направи и Кремена Каменова. Нашите обаче не намериха начин да спрат украинката Олександра Биценко, която наниза 11 точки за убедителния успех с 25:13. При 6:4 за Бурса в третия гейм Виктория Григорова получи контузия и напусна терена. Туркините продължиха да контролират положението на терена, но след 23-ата им точка Марица опита отчаян щурм с поредица от успешни разигравания при сервиси на Милена Димова и се доближи само на точка от противника преди нещата да приключат с блокада на Биценко за победната точка – 25:22.
 
Топреализатор за Марица стана Кремена Каменова с 10 точки. Симона Димитрова добави 9. Като най-резултатна в мача с общо 19 точки се изяви Олександра Биценко, следвана от съотборничката си Фатма Йълдъръм с 12.
 
В следващия си мач от турнира Марица ще се изправи срещу руския Протон.
Алекс Грозданов: Играем в България – няма как настроението да е лошо

Националният отбор на България по волейбол за мъже е в добро настроение и готов за предстоящите мачове от турнира на Лигата на нациите, който започва тази седмица в Бургас.

Джанлоренцо Бленджини: Чувствам се като българин във волейболно отношение

Предстои ни нещо специално в Бургас, каза треньорът на волейболните национали

Волейболните национали се раздават за феновете в Бургас

Волейболният национал Венислав Антов: Обещавам, че всички ще се раздадем, за да зарадваме с победи българските фенове в Бургас

Капитанът Алекс Грозданов се завръща за България за ВНЛ в Бургас

Селекционерът на българския национален отбор по волейбол Джанлоренцо Бленждини обяви 14-те състезатели за турнира от втората седмица на Лигата на нациите в Бургас между 25 и 29 юни.

Край на черната серия за България

Бихме Тайланд след тайбрек

България загуби от Чехия в Лигата на нациите (ВИДЕО)

Волейболистите ни паднаха с 0:3 в Хонконг

Драма в Хонконг - тимът на Зетова отстъпи на Китай (ВИДЕО)

Срещаме Чехия в петък

Зетова: Борихме се за всяка топка

Вижте какво каза треньорът на женския ни национален отбор по волейбол

България отстъпи в четири гейма на олимпийския шампион Италия (ВИДЕО)

България отстъпи с 1:3 (17:25, 25:23, 15:25, 15:25) на олимпийския шампион Италия в петия си мач от Лигата на нациите по волейбол за жени.