Марица започва сезона в НВЛ с гостуване в Перник

Марица започва сезона в НВЛ с гостуване в Перник

Сезон 2013-2014 на Националната волейболна лига на България за жени се открива с мачовете от първия кръг този петък, 18 октомври

Сезон 2013-2014 на Националната волейболна лига на България за жени се открива с мачовете от първия кръг този петък, 18 октомври. Отборът на Марица (Пловдив) ще гостува на новия член на лигата ЕПУ (Перник), като мачът е от 17:00 б.в. в зала Борис Гюдеров.

Поради отказа от участие на Феникс 09 (Шумен), НВЛ остана само със седем отбора. Така във всеки кръг един тим ще трябва да почива, а мачовете ще са само три. Другите две срещи този петък са Славия (София) - ЦСКА-Демакс (София) и Спартак 1996 (Плевен) - Левски (София), а без мач е отборът на Казанлък Волей (Казанлък).

Във втория кръг Марица ще гостува на Левски, а в третия ще посрещне ЦСКА. Четвъртият кръг е почивен за Жълтите. Следват домакинство на Спартак, гостуване на Казанлък и домакинство на Славия, с което на 30 ноември ще завърши първият дял от редовния сезон.

След приключването на първия дял ще се проведе турнирът за Купа България, а, подобно на миналия сезон, началото на пролетния полусезон ще бъде предшествано от турнир, който ще бъде част от календара на редовния сезон като своеобразен междинен “полусезон”.

Пролетният дял се предвижда да протече от 24 януари до 8 март. Всички плейофи ще се играят във формат до две победи от максимум три мача. Четвъртфиналите трябва да се изиграят на 14, 17 и 20 март, полуфиналите – на 26 и 29 март и 1 април, а финалната серия е планирана чак за 3, 6 и 9 май.

Ники Иванов: Световните шампионки са пример за младите

Координаторът на националните отбори Николай Иванов присъства на награждаването на тима до 19 години за отбора на месеца в България, след като през юли младите българки станаха световни шампиони.

Атанас Петров: Показахме, че прословутият български дух може да съществува и в колективен спорт

"Благодаря за момичетата не само за представянето, но и за начина, по който побеждаваха съперничките си", каза селекционерът

България загуби от Куба на старта на Световното първенство по волейбол до 21 години

Родните състезатели отстъпиха на Куба с 1:3

Националният отбор по волейбол започнаха лагер преди световното

Натрупва се умора, но тя е съвсем нормално нещо, коментира Алекс Грозданов

Бленджини: За да запалим огън, трябва да сложим дърва

Не смятам, че е необходима допълнителна мотивация, обяви селекционерът

Зетова: Надявам се, че направихме ползотворна подготовка

Националната селекционерка говори преди Световното първенство

Драган Нешич: Изключително лято за женския волейбол в България

Драган Нешич обяви, че е изключително доволен от представянето на женския национален отбор на България под 21 години, който стана четвърти в света. В малкия финал загубихме с 1:3 от Бразилия.

България с втора загуба на турнира в Китай

Волейболистките ни отстъпиха пред Нидерландия след тайбрек

България остана на крачка от бронза на Световното по волейбол при жените до 21 години (ВИДЕО)

В мача за бронзовите медали българките отстъпиха пред Бразилия