Матей Казийски: Очаквам финал в Лигата, моята цел е победа над Русия

Матей Казийски: Очаквам финал в Лигата, моята цел е победа над Русия

"Умора има, но има и много желание", заяви звездата на световния волейбол

Волейболистът Матей Казийски сподели след пристигането си в България, че се надява националният тим да стигне до финал в Световната лига. Шампионът с Тренто обяви Русия като фаворит за спечелването й, но смята, че тимът ни може да се справи със „сборная”.

Преди два дни Матей Казийски триумфира с клубния си тим Тренто в Италия. „Аз съм много доволен, не може по друг начин. Един прекрасен завършек на един дълъг и тежък сезон. Завършихме с една категорична и красива победа. Най-накрая върнахме шампионската титла в къщата на Тренто. Още от самото начало, когато отидохме, ни приеха невероятно. Шампионатът на Италия има някаква по-различна тежест. Не знам с какво, но има по-различна тежест. Целият отбор искаше да спечели тази титла”, каза Казийки, цитиран от Дарик.

„Умора има, но има и много желание. Първо, заради победата и второ, защото се връщаме при всичките си приятели в националния отбор. Надявам се да се представим по-добре от предишните години.”

„Постигам все повече с клубния си отбор и се надявам и с националния да започна да ги застигам по успехи. Тепърва ще видим какво ще се промени в отбора. За съжаление, няма да има много време за големи промени и подготовка в началото. Предполагам, че ще има такива в тренировките между самите мачове”, каза още Матей Казийски на Летище София.

„Сезонът вече започна. Имаше два мача със Сърбия. Куба е един сериозен противник. Ще бъде един сериозен стимул за нас, да видим на какво ниво сме. Не знам с какъв състав ще дойдат. Очаква да се класираме на финала на Световната лига и се надявам да го постигнем. Винаги съм се надявал за победи. Бих поставил Русия като фаворит, но не смятам, че е невъзможно да ги победим. Напротив – това е моята лична цел”, завърши Казийски.

Волейболният Левски благодари на 130 съмишленици, очаква нови приятели

Волейболният клуб Левски има удоволствието да съобщи, че общо 130 души са се включили в дарителската програма "Съмишленик".

Пловдивските общинари приветстваха волейболните шампионки от Марица

С аплодисменти oбщинските съветници на Пловдив посрещнаха волейболистките на Марица, които в началото на днешната редовна сесия на Общинския съвет показаха четирите спечелени трофея през този сезон.

България не даде гейм на Германия в Полша

Нашите с мощно начало на турнира "Силезия Къп"

България изпусна аванс от 2:0 срещу Франция

Контузия на Галина Карабашева влоши настроението допълнително

Волейболистка напусна националния отбор

Женският национален отбор по волейбор заминава в четвъртък за Полша

Любо Ганев призна за пропуск на волейболната федерация

Знаем, че в плажния волейбол не сме направили нужното, призна президентът

Лазар Бучков се връща в Левски

Изграждаме следващото поколение звезди на българския волейбол, казва Николай Желязков

Мони Николов отива при Пламен Константинов в Русия

Направилият фурор в САЩ юноша на Левски Симеон Николов реализира първи трансфер - 18-годишният разпределител напуска университета Лонг бийч в посока Локомотив Новосибирск, където старши треньор е Пламен Константинов.

Palms Bet награди ВК "Левски" за требъла

Официалният партньор на волейболен клуб „Левски“ Palms Bet отчете грандиозния успех на отбора и връчи поощрителна награда на шампионите, след като тимът на сините постигна требъл за сезон 2024/2025 година.