Мичели: Не можем да се сравняваме с Италия

Мичели: Не можем да се сравняваме с Италия

Вижте какво каза треньорът след загубата на волейболистките

„Италия е много далече от нас, съвсем друго ниво – коментира Лоренцо Мичели, треньорът на България, след загубата с 0:3 в „Арена ди Монца". – В първия гейм видях отборът ни да направи позитивни неща. Имаше решения в атаката, с които се опитахме да се противопоставим. Те са част от бъдещето на нашата игра. Така искам да се представяме постоянно. Във втория и третия гейм нямахме никакви шансове срещу Италия. И не само заради наши грешки. Съперникът е много по-силен физически и технически от нас.

Нашата програма и план са съвсем различни от Италия. Те играха с най-доброто срещу нас и заслужено ни победиха. За нас това бе първи мач след тежка седмица на тренировки, която завърши с две победи, които на всяка цена трябваше да спечелим. Горд съм от момичетата и от това, което направиха досега на европейското. Не искам да давам много глас на днешния резултата. Не е реално да мислим, че можем да се сравняваме с Италия на този етап.

До края на груповата фаза трябва да победим поне в още един двубой и да се класираме на осминафинал. Искам да играем добре и знам, че тогава всичко ще се нареди. Мачове като този с Италия са голям опит за нашите момичета. Те се учат и виждат какво трябва да правят. Искам да се борят и те го правят. Когато говорим за Италия, Турция, Полша и Сърбия, знаем, че те са много пред нас. Ако играе така, „скуадра адзура" е фаворит за титлата."

Александър Николов изтърпя наказание при успех на Чивитанова

Лидетър на Кучине Лубе Чивитанова Александър Николов изтърпя наказанието си при победата на тима си над Алианц Милано с 3:2 (22:25, 25:13, 25:15, 22:25, 15:7) в мач от последния 11-ия кръг от първата част на италианската волейболна Суперлига.

Локомотив Авиа продължава победната си серия в първенството (ВИДЕО)

Вицешампионът този път надделя над Монтана

Алекс Грозданов и Богданка се изкачиха на върха в Полша

Българинът помогна с 11 точки за обрата от 1:2 до 3:2

Дея спорт обърна Славия

Славия загуби домакинството си срещу Дея спорт с 1:3 гейма (25:23, 19:25, 18:25, 19:25), като Ерион Байрами бе най-резултатен с 22 точки, а тимът на Дея наложи превъзходството си.

Левски даде гейм, но би Черно море в рецитал на Скримов

Левски София надделя над Черно море с 3:1 (25:16, 20:25, 25:21, 25:22) като гост във Варна. „Сините“ допуснаха изравняване за 1:1, след като домакините взеха втория гейм, но не позволиха да се стигне до обрат.

Цецо Соколов и Матей Казийски победиха лидера в Турция

Халкбанк (Анкара) нанесе първа загуба на Зираатбанк

ЦСКА с чиста победа срещу Дунав

Мартин Божилов бе избран за MVP в срещата

ОБЗОР: Марица, Левски, Славия и ЦПВК с победи, шампионките на върха след полусезона

Вижте резултати и класиране във волейболното първенство при дамите

Силен Мони Николов за победа на Локомотив Новосибирск (ВИДЕО)

Симеон Николов и Локомотив Новосибирск отново намериха верния ритъм в руската Суперлига.