Микелето: Като дете гледах Казийски, сега празнуваме титлата

Микелето: Като дете гледах Казийски, сега празнуваме титлата

"Това е една сбъдната мечта"

Волейболистът на Итас Трентино Тренто - Алесандро Микелето, е щастлив от спечелената титла на Италия.

Италианският национал завърши със 17 точки и стана най-резултатен за новия шампион в петия двубой от финалния плейоф срещу досегашния първенец Кучине Лубе Чивитанова.

Микелето призна, че е гледал Матей Казийски в детските си години, когато българският посрещач изведе Трентино до множество титли в Италия и Европа.

"Това е една сбъдната мечта. Като дете видях как Трентино Волей и Матей Казийски печелят всичко. Сега съм тук на терена и празнувам "скудетото" заедно с моите съотборници. Желанието ни беше да затворим цикъла по този начин и го направихме. Не трябва да гледаме назад, искам това да е само началото. Наслаждавам се на настоящето, на тази победа и на титлата. Това е нещо невероятно. С нас празнува и женският отбор, който спечели място в серия А1. Огромна гордост е да бъда част от този клуб", коментира Микелето, цитиран от официлания сайт на Тренто.

Трентинци спечелиха финалната серия срещу Чивитанова и българския национал Алекандър Николов с 3:2 успеха.

Страхотно! Алекс Грозданов е №8 в света

Капитанът на националния ни отбор по волейбол Александър Грозданов беше избран за играч номер 8 в света за 2025 година от престижното специализирано издание Volleyball World, съобщава БНТ.

Локомотив Авиа ще зимува на върха в мъжкото волейболно първенство

След успех над Нефтохимик 2010

ЦСКА с убедителна победа срещу Пирин Разлог

С 3:0

Треньорът на Марица: Много съм горд с представянето на отбора

"Изключително важно е, че съумяваме да играем като колектив", каза Ахметджан Ершимшек

Обявиха нов партньор за Европейското първенство по волейбол

Българска федерация по волейбол обяви нов партньор за Европейското първенство през 2026 година.

Алекс Николов лидер за Чивитанова при успеха над Кунео

Българският национал Александър Николов отново поведе тима си Кучине Лубе Чивитанова при победата над Кунео с 3:0 (25:23, 25:18, 25:19).