Младите волейболисти надвиха Япония на Световното (ВИДЕО)

България направи отлична победа над Япония на световното първенство в Аржентина за мъже под 19 години. Нашите сразиха „самураите" с 3:1 (34:32, 26:24, 22:25, 25:21). Благодарение на победата България е на трето място в класирането след Франция и Словения.

От самото начало мачът предразполагаше към драма. Първият гейм тръгна точка за точка и така вървя до края. Никой от съперниците не можеше да вземе сериозна преднина. И най-логичното – стигна се до геймболи. И България, и Япония изпуснаха своите шансове да затворят частта.

Последното равенство дойде при 32:32. Тогава нашите направиха две поредни точки и спечелиха.
Вторият гейм започва по-убедително за нашите. Поведохме с 4:1, но японците изравниха при 5:5. Следващата дълга серия пак беше българска. Благодарение на четири поредни точки резултатът стана 12:8. Тогава дойдоха и японските силни моменти. „Самураите" изравниха с 14:14. Дори успяха да ни поведат с 18:17. Драматичният двубой продължи с пълна сила. България спаси геймбол при 23:24. Тогава направихме три поредни точки и триумфирахме!

Третият гейм не беше по-различен от предишните. Само че накрая спечели Япония. Най-сериозното предимство на „самураите" беше при 21:16. Нашите успяха да отвърнат на удара и почти изравниха 20:21. В крайна сметка Япония спечели частта с 25:22.

В четвъртия гейм България отново беше по-силният тим в залата. Двубоят тръгна на приливи и отливи. Нашите момчета обаче имаха преимущество в по-голямата част. Мечтата за победата дойде при 19:16. Но не беше лесно. Япония намали на 20:19. Оттогава обаче господар на терена беше България. И затворихме двубоя с 25:21.

Любо Ганев: Виждам усмивки в отбора

„С правилните хора и с изграждането на колектив, резултатите ще дойдат“

Бленджини: Ключът бе в края на втория гейм

Това не е добре, призна селекционерът след 0:3

Франция би България в дебюта на Бленджини (ВИДЕО)

Любо Ганев гледа от трибуните

Лоренцо Мичели: Отборът има нужда от време

Селекционерът на женския отбор говори след Лигата на нациите

София, Плевен и Разлог домакини на допълнителните квалификации за момичетата под 16

Турнирът е тази седмица

Любомир Ганев: Успех, спортисти! Днес е вашият ден

Президентът на волейбола с обръщение по повод празника

Волейболистките паднаха от Япония

Операцията на Алекс Николов се отлага

Волейболният ни национал страда от дискова херния

Министър Глушков бе гост на премиерата на филма за ВК Левски – „История на бъдещето“