MМС: Лицензът на федерацията по волейбол е валиден и е в процес на подновяване

MМС: Лицензът на федерацията по волейбол е валиден и е в процес на подновяване

От Министерството на спорта напълно опровергаха информациите за нелигитимност

Министерството на младежта и спорта излезе с официално съобщение, след като в медийното пространство се появи информация, че Българската федерация по волейбол не е легитимна вече половин година, след като не е пожелала да заяви подновяването на лиценза си.

От ММС заявяват, че в момента лицензът е валиден и върви процедура по подновяването му, която се разглежда в момента. Ето и пълният текст без редакторска намеса от страна на novsport.com:

Във връзка с публикации в сайтове и медии за лиценза на Българска федерация по волейбол Министерството на младежта и спорта би искало да уточни следното:


Към момента Сдружение „Българска федерация по волейбол” (БФВ) има валидна спортна лицензия и е в процедура по подновяването й. БФВ е подала в срок заявление и документи за подновяване на спортна лицензия. Цялата преписка е била обект на разглеждане на заседания на комисията по лицензиране и атестиране към Министерството на младежта и спорта.

Съгласно чл. 18 ал. 2 от Наредба за реда за лицензиране на спортните организации в Република България, когато спортната организация е в процедура по подновяване на спортната лицензия по реда на наредбата, действието й е валидно до издаване на заповед за нейното подновяване или отказ за подновяване. Срокът за произнасяне на комисията е инструктивен и тя може да се произнесе и след него. От комисията се изисква да прегледа голям обем от документи, като се има предвид, че през настоящата 2017 г. има над 60 спортни федерации, на които изтича лицензията, които представляват близо 50% от лицензираните федерации в България.

Край на черната серия за България

Бихме Тайланд след тайбрек

България загуби от Чехия в Лигата на нациите (ВИДЕО)

Волейболистите ни паднаха с 0:3 в Хонконг

Драма в Хонконг - тимът на Зетова отстъпи на Китай (ВИДЕО)

Срещаме Чехия в петък

Зетова: Борихме се за всяка топка

Вижте какво каза треньорът на женския ни национален отбор по волейбол

България отстъпи в четири гейма на олимпийския шампион Италия (ВИДЕО)

България отстъпи с 1:3 (17:25, 25:23, 15:25, 15:25) на олимпийския шампион Италия в петия си мач от Лигата на нациите по волейбол за жени.

Симеон и Алекс Николови: Много сме доволни

Двамата български национали и братя Симеон и Александър Николови споделиха, че са доволни от представянето си в първата седмица от Лигата на нациите по волейбол

Бленджини: Искаме да се изкачваме в ранглистата

Селекционерът на националния отбор по волейбол Джанлоренцо Бленджини говори пред медиите на летище "Васил Левски" след завръщането на отбора от Квебек

Признание: Симеон Николов беше избран в Идеалния отбор на Лигата на нациите

Симеон Николов попадна в идеалния отбор на първата седмица от Лигата на нациите

Признание: Българка е най-добра волейболистка на Балканиадата

Българският отбор има още две индивидуални награди.