Навиват Константинов да остане

Навиват Константинов да остане

Националният селекционер по волейбол Пламен Константинов ще бъде навиван да остане. Такова било мнението на повечето членове от управата на федерацията. За целта ще има специална среща с него до края на седмицата.

Националният селекционер по волейбол Пламен Константинов ще бъде навиван да остане. Такова било мнението на повечето членове от управата на федерацията. За целта ще има специална среща с него до края на седмицата.
 
Пламен трябва да пътува за Русия, където е треньор на „Губерния" идната седмица. Заради това ще бъдат ускорени преговорите с него.
 
Договорът на наставника изтече заедно с отпадането ни от световното първенство в Полша, където записахме едно от най-слабите си представяния в историята.
 
Мнозина „специалисти" все пак забравят, че има първенства, на които и не сме се класирали.
 
Пламен е силно разколебан дали иска да продължи с националния отбор.
 
„Всичко идва от последните два мача. Точно в тях трябваше да покажем дух и да спечелим", заяви той при завръщането на отбора от първенството.
„Липсва ни лидер. Това е. В тежките моменти трябва някой да се нагърби и така да поведе отбора. Това не се получи", допълни наставникът.
 
Вицешампионът ни от мивалото първенство „Габрово" спря с тренировките и почти сигурно ще се откаже от новия шампионат. Тимът е собственост на  „Бромак", дружеството през което Цветан Василев държи мажоритарния пакет на КТБ.
 
Досегашният състав е разпуснат и почти всички титуляри си намериха отбори. Красимир Стефанов отиде в „Добруджа", Станислав Петков подписа в Румъния, във водения от Мартин Стоев „Томис", Минчо Минчев подсили „Монтана", Добри Димитров и Костадин Га-джанов се върнаха в „Пирин" (Разлог), а Костадин Стойков ще играе по всяка вероятност в Саудитска Арабия.
 

В женското първенство се появи нов тим, след като Сливен възстанови отбора си след 42-годишно прекъсване. 

И женският волейболен тим на Левски допусна загуба днес

Дамите отстъпиха срещу ЦПВК в полуфиналната серия

Алекс Николов заби 20 точки за Лубе, отборът му обаче загуби първия 1/2-финал от Верона (ВИДЕО)

Родната волейзвезда се справи на високо ниво, макар че тимът му отстъпи

Локомотив Новосибирск и Симеон Николов загубиха втория полуфинален мач в руското първенство (ВИДЕО)

Българинът се отличи с 4 точки

Най-накрая! ЦСКА победи Левски след 13 поредни загуби (ВИДЕО)

ВК ЦСКА спря негативната си серия срещу ВК Левски, след като спечели втория мач от полуфиналната серия между двата отбора в мъжкия волейболен шампионат

Тур загуби драматично в дебюта на Аспарух Аспарухов

Българинът се отчете с 14 точки

Мартин Атанасов с победа в Индонезия (ВИДЕО)

Световният вицешампион с националния отбор на България Мартин Атанасов постигна втора поредна победа с новия си клуб Джакарта Бхаянгкара Пресиси във Финалната четворка на индонезийската Proliga.