Нефтохимик с драматична победа в бургаското дерби

Нефтохимик с драматична победа в бургаското дерби

Вижте подробности

Нефтохимик 2010 победи драматично Дея спорт с 3:2 (23:25, 25:22, 25:22, 20:25, 15:13) в бургаското дерби от 17-ия кръг от волейболното първенство на България за мъже и излезе на първо място в Суперлигата. 

Нефтохимик на два пъти повеждаше в резултата, но Дея се добра до тайбрек. В него новият лидер в класирането поведе с 8:4, за да спечели с крайното 15:13.

Най-резултатен за победителите стана Аксел Трухчев с 24 точки. Неговият съотборник Матей Михайлович добави още 23 точки. С 22 точки за Дея спорт се отличи Николай Учиков. Дея се намира на четвърто място в подреждането. 

В друга среща от кръга Пирин Разлог се наложи лесно с 3:0 (25:16, 25:21, 25:22) у дома срещу Славия. В понеделник е ключовият сблъсък между ЦСКА и шампиона Хебър.

Волейболният Локомотив Авиа се подсили с опитен диагонал

Волейболният вицешампион при мъжете Локомотив Авиа се подсили с опитен диагонал, съобщиха от клуба.

26-годишен волейболист почина след две седмици в кома

Един от най-обичаните ирански волейболисти - Сабер Каземи, почина.

Алекс Николов избухна срещу Трентино (ВИДЕО)

Кучине Лубе Чивитанова постигна втора победа в редовния сезон на първенството на Италия.

Още премии за волейболистите

Община Добрич дава по 5000 евро парична награда на волейболните национали Илия Петков и Дамян Колев. Това каза в началото на заседанието на Общински съвет – Добрич кметът Йордан Йорданов. 

Александър Николов отбеляза 21 точки, но Кучине Лубе загуби

Националът Александър Николов и неговият Кучине Лубе (Чивитанова) допуснаха изключително драматична първа загуба в италианската Суперлига.

Локомотив (Новосибирск) на Гибона и Симеон Николов с нов успех (ВИДЕО)

3 от 3 и първо място в първенството на Русия

 Локомотив Авиа започна сезона с победа

Вицешампионът Локомотив Авиа започна с победа новия сезон в първенството на България по волейбол за мъже.

ЦПВК би Славия в женското волейболно първенство

ЦПВК победи гостуващия Славия 2017 с 3:1 (25:15, 25:22, 26:28, 25:14) в двубой от втория кръг в първенството на България по волейбол за жени. 

Казийски и Соколов донесоха победа на Халкбанк

Бившите български национали Матей Казийски и Цветан Соколов бяха с основен принос за първата победа на своя Халкбанк (Анкара) в новия сезон на турската Ефелер Лига.