Нефтохимик триумфира и със Суперкупата на България (СНИМКИ)

Шампионите разбиха Хебър в мача за трофея

Волейболният шампион на България Нефтохимик 2010 спечели и Суперкупата на България! Бургазлии спечелиха с 3:0 (25:20, 25:23, 25:20) срещу Хебър в столичната зала “Христо Ботев” и взеха за загубения мач за трофея от същия съперник през миналия сезон.

Това бе и първа среща след отмяната на забраната за присъствие на публика в спортните зали. Двубоят бе наблюдаван от солидна агитка на Хебър, както и от министъра на спорта Красен Кралев и президента на БФВ Любо Ганев.

Двубоят започна равностойно, след което волейболистите на Хебър поведоха в резултата. Положението се запази до 10:9, след което бургазлии изравниха. Играта тръгна точка за точка, след което Нефтохимик излезе напред. Няколко пъти ситуацията се повтори - до 22:22. В този сюблимен момент сервисът на шампионите донесе разликата. Валентин Братоев бе на крайната линия, а съотборниците му отбелязаха три последователни точки, като затвориха гейма с блокада за 25:22.

Отличните изяви на Нефтохимик на начален удар продължиха и във втората част. Младият Денис Карягин застана на крайната линия и отбеляза ас. Три атаки на Хебър в аут увеличи преднината на 4:0. Серията на Денис продължи за 5:0, единична блокада на Илия Петков доведе резултата до 6:0. Атанас Петров потърси промяна на положението със смени - Иван Станев влезе на мястото на Любомир Агонцев при 0:4. Мартин Симеонов замени за кратко Тодор Алексиев. Въпреки това се усещаха слабости в посрещане и атака. Разликата бе стопена в известна степен, но доминацията на бургаския тим се запази. Неразбирателствата в играта на Хебър във важните моменти продължиха, въпреки че се доближаваха на една-две точки до съперника. Волейболистите на Нефтохимик надделяха със страхотен сервис, разбирателство между играчите и добро отиграване в атака. "Тигрите" успяха да напипат ритъма, намалявайки разликата само до точка, но бургазлии запазиха хладнокръвие и увеличиха аванса си.

В третия гейм Хебър намериха себе си, повеждайки със 7:3. "Тигрите" обаче не успяха да удържат положението и след слабости в посрещането позволиха на съперника да се доближи при 8:7. При приземяване от блокада при 9:8 Теодор Тодоров стъпи на крака на Илия Петков и се контузи. Тодоров излезе принудително от игра, а мястото му на терена зае Иван Латунов. При 10:10 последва ново изравняване, но пазарджишкият тим отново успя да излезе от ситуацията и излезе напред. Това не продължи дълго и Нефтохимик взе инициативата в свои ръце. След средата на гейма играта бе равностойна, като ролите се разменяха постоянно. Бургазлии отново се откъснаха, като не срещнаха повече проблеми и след ас и блокада сложиха точка на гейма и мача при 25:20 и 3:0.