Николай Николов алармира FIVB заради Лукойл

Николай Николов алармира FIVB заради Лукойл

Волейболният национал Николай Николов ще алармира Международната федерация (FIVB) зара ди отказа на българската да му присъди статут на свободен състезател. Централният нападател не успя да разтрогне договора си с Лукойл Академик по вина на клуба

Волейболният национал Николай Ни­колов ще алармира Международната фе­дерация (FIVB) зара­ди отказа на българ­ската да му присъди статут на свободен състезател. Централ­ният нападател не ус­пя да разтрогне договора си с Лукойл Академик по вина на клуба.

 
"Ще търся правата си в съда - закани се Николов. - Още в следващите дни ще се обърна към магистра­тите. Трансферната комисия не е взела под внимание предс­тавените от моя стра­на документи за про­пуски в професио­налния ми договор. Скоро ще подготвя писмо и до FIVB. До­ри и да не вземат от­ношение по моя случай, поне да видят за какви нарушения ста­ва въпрос", обясни играчът от Карнобат.
 
23-годишният блокировач е готов да жер­тва мястото си в на­ционалния отбор са­мо и само да разтрог­не с Лукойл.
 
"Ще се боря до последно, дори да трябва да платя най-високата цена за то­ва. Не се притесня­вам дали ще изтърва или не следващите 5 години в национал­ния отбор", коменти­ра Николов.
 
Междувременно се разбра, че национа­лите ще имат сравни­телно лек жребий за световното първенство в Италия догоди­на. Според схемата на турнира България ще попадне в група Е с Китай. Останалите два отбора ще бъдат между Япония, Куба, Германия, Австра­лия, Венесуела, Еги­пет, Тунис, Чехия, Камерун, Иран, Ка­нада и Мексико.
Волейболистките до 22 години с победа в евроквалификациите

Нашите надвиха Хърватия с 3:2 гейма

Александър Николов е в Идеалния отбор на втората седмица на ВНЛ

Той бе сред най-резултатните в Бургас

Националният отбор по волейбол за мъже до 19 г. с три контроли срещу Бразилия

Мирослав Живков взе група от 17 волейболисти

Любо Ганев: Доволен съм от представянето на отбора

Президентът на Българска федерация по волейбол (БФВ) Любомир Ганев направи равносметка на представянето на националния отбор по време на мачовете в Бургас.

Любо Ганев: Няма как да не съм доволен от момчетата, целта е постигната

Президентът на БФ по волейбол коментира представянето на националния тим

Украйна надви България с 3:1 гейма в последния мач в Бургас (ВИДЕО)

Националите ни спечелиха първата част, но допуснаха обрат

Алекс Николов към Мони: Оправяй се бързо, трябваш ми!

Волейнационалът Александър Николов написа послание към брат си Симеон, който по време на мача с Турция в Бургас се контузи

Волейболна легенда: Атмосферата в "Арена Бургас" е идеална

„Националите показват, че могат да влязат в осмицата“, смята Димитър Златанов

Обявиха състоянието на Симеон Николов

Аут е за две седмици