ОБЗОР: ЦСКА отнесе Пирин, Добруджа изненада Нефтохимик

ОБЗОР: ЦСКА отнесе Пирин, Добруджа изненада Нефтохимик

Сензацията във волейболното ни първенство дойде от Бургас

Вицешампионът ЦСКА постигна победа с 3:0 (25:18, 25:20, 25:18) гейма над гостуващия Пирин Разлог в мач от 18-ия кръг на Суперлигата по волейбол за мъже.

В собствената си зала "Васил Симов" "червените" нямаха никакви затруднения и закономерно приключиха мача в едва три гейма. Известна интрига имаше единствено във втория гейм, в който Пирин изоставаше само с точка при 15:16, докато най-убедителни волейболистите на домакините бяха в последната част, в която водеха с 23:12 и пропуснаха пет мачбола, преди да затворят срещата от шестата си възможност.

За ЦСКА най-резултатни бяха Любослав Симеонов с 18 точки и Християн Великов с 12 точки. За Пирин Николай Стефанов завърши с 8 точки.

В класирането ЦСКА е на шесто място с 30 точки, докато Пирин е осми с 20.

В другия двубой, игран в петъчния ден, тимът на Добруджа 07, който започна кръга на последното 12-о място в класирането, спечели с 3:2 (17:25, 25:19, 18:25, 25:22, 15:12) гейма като гост на втория Нефтохимик 2010.

Добричлии изоставаха на два пъти с гейм, но показаха страхотна воля в края на двубоя, за да го обърнат и да спечелят за едва пети път през сезона. Особено впечатляваща бе играта на тима на Добруджа в четвъртия гейм, в който бе наваксано изоставане от три точки при 8:11.

В тайбрека гостите поведоха с 11:5 и макар да допуснаха Нефтохимик да съкрати изоставането си до точки при 12:13, Добруджа успя да запази преднината си и да спечели.

Георги Михалев приключи със 17 точки за победителите, с 16 се отчете Николай Иванов, а Виктор Бодуров завърши с 15.

Аксел Трухчев бе най-полезен за Нефтохимик с 28 точки, докато Дейвид Кръстев направи 15.

В подреждането Нефтохимик остава на второ място с 36 точки, на 13 зад шампиона Левски. Добруджа пък се изкачи с една позиция до 11-ото място с 14 точки, колкото има и десетият Хебър Пазарджик.

Мони Николов е Играч на годината на Западната конференция

Симеон Николов влезе в историята като първия новобранец, избран за ИГРАЧ НА ГОДИНАТА в Западната конференция (The Big West) на колежанското волейболно първенство в САЩ

Ганев: Ако всичко е по план, договорът на Бленджини се удължава

Президентът на БФВ говори след заседанието на УС

Юношите ни в група с Италия на Европейското по волейбол

Турнирът е от 23 юли до 3 август в арменската столица Ереван

Нефтохимик 2010 си осигури услугите на световен шампион

Най-новото попълнение на бургазлии има богата визитка

Нефтохимик 2010 си върна шампиона от 2023 година

Волейболният клуб представи Симеон Добрев

Лошо начало за Алекс Николов в битката за титлата

Българският национал с 13 точки при загубата от Тренто

Найден Найденов: Надявам се догодина да сме още по-силни

Треньорът на Локомотив Авиа коментира второто място

Николай Желязков: Момчетата дадоха всичко, за да спечели Левски трите трофея

"Сините" със златен требъл - титла, купа и суперкупа

Левски отново е волейболен шампион на България (ВИДЕО)

„Сините“ защитиха титлата си в НВЛ