ОБЗОР: ЦСКА изпревари Монтана след успешна визита

Вижте всички резултати и класирането след кръга в НВЛ

ЦСКА постигна категорична победа с 3:0 гейма над Монтана в последна среща от 12-ия кръг на мъжкото волейболно първенство.

И двата отбора се върнаха към местната лига след участие в турнира за Купата на страната. След успеха "армейците" излязоха на 4-о място с 23 точки, Монтана е под тях с 22.

Но тимът на ЦСКА превъзхождаше домакините от Северозападна България по всички показатели. Монтана имаше превъзходство единствено в началото на първия гейм, когато дръпна с 3:1 и 4:2, но при 8:8 ЦСКА обърна хода на срещата. Отличен сервис и атаки през центъра гарантираха първата част на столичани с 25:22.

Играчите на Александър Попов използваха инерцията във втория гейм, а атаките на Страхиня Бързакович и Стойко Ненчев увеличиха преднината им на 14:9. Домакините стопиха до 14:16 заради грешка на Тодор Вълчев, но след това отново армейците взеха инициативата и с това и втория гейм.
Третата част се разви по сходен сценарий, но този път равенството за Монтана дойде сравнително рано – при 7:7. След това пак ЦСКА вдигна оборотите и затвори мача на 25:17.

За Монтана най-резултатни бяха Кристиан Валчак с 12 точки и Фахри Путратама с 10. Страхиня Бързакович наниза 17 за ЦСКА, а Тодор Вълчев добави 12. Стойко Ненчев остана с 10.

РЕЗУЛТАТИ ОТ XII КРЪГ НА НВЛ:
Монтана - ЦСКА             0:3 (22:25, 19:25, 17:25)
Хебър - Берое 2016               1:3 (25:23, 19:25, 22:25, 17:25)
Пирин Разлог - Нефтохимик 2010   0:3 (19:25, 19:25, 23:25)
Дея спорт - Раковски-1964        3:0 (25:18, 25:19, 25:20)
Левски - Марек Юнион-Ивкони      3:0 (25:21, 25:15,    25:21)
Черно море - Добруджа 07         3:0 (25:21, 25:14, 25:20)

Бленджини: Искам отдаденост на 100%

Новият селекционер на мъжкия ни национален отбор по волейбол беше представен днес

"История на бъдещето" - филм за волейболния "Левски" с премиера на 15 май

250 фенове получават шанса да присъстват на специалното събитие с шампионите при мъжете, бронзовите медалистки при жените и съмишлениците по пътя напред

Удар за волейболистите ни: Алекс Николов аут за цялата Лига на нациите