От днес бистрят остава ли Пранди

От днес бистрят остава ли Пранди

На първа сбирка днес след световното фактори във волейбола ще бистрят много и важни въпроси за бъдещето на волейбола. И сред тях ще бъде най-деликатният - остава ли Силвано Пранди начело на мъжкия национален отбор. Както и има ли яснота кой ще води жените след края на договора на Драган Нешич.

На първа сбирка днес след световното фактори във волейбола ще бистрят много и важни въпроси за бъдещето на волейбола. И сред тях ще бъде най-деликатният - остава ли Силвано Пранди начело на мъжкия национален отбор. Както и има ли яснота кой ще води жените след края на договора на Драган Нешич.
 
„Да, утре (днес - б. р.) ще имаме работна среща, тя ще бъде неофициална, но имаме да обсъждаме твърде важни въпроси", разясни сериозната ситуация шефът на федерацията Данчо Лазаров ден след сватбарското настроение с бракосъчетанието на изпълнителния директор на централата Станислав Николов и съпругата му Антония.
 
На срещата основната част ще бъде обсъждане на документите за предстоящия управителен съвет на федерацията, отчети на треньорите, програмите на първенствата, идващите квалификации на националните отбори за младежи и девойки...
„Управата трябва да вземе много важни решения и сред темите сега няма такава за националните треньори - продължи Лазаров. - Но със сигурност ще се стигне до дискусия за тях. Знам, че има напрежение и нетърпение сред хората да научат какво ще се случи. Но какво, кога и дали изобщо нещо ще се случи, е друга тема."
 
Не е изключено срещата и разговорите на т.нар. работна група да продължат и във вторник. Според Лазаров е важно също така какво мислят и самите национални волейболисти. Част от основните състезатели се изказаха в подкрепа на Пранди, който има устна договорка да води отбора до олимпиадата в Лондон.
 

„Водят се разговори по въпроса за треньорите, нещата след световното се уталожиха и няма закъде да бързаме - каза още шефът на волейбола. - Засега мога да кажа едно - Сипвано Пранди е настоящият треньор на мъжете. А за жените нямаме готовност да посочим имена на евентуални кандидати. Трябва много добре да премислим всичко.” 

Волейболистка напусна националния отбор

Женският национален отбор по волейбор заминава в четвъртък за Полша

Любо Ганев призна за пропуск на волейболната федерация

Знаем, че в плажния волейбол не сме направили нужното, призна президентът

Лазар Бучков се връща в Левски

Изграждаме следващото поколение звезди на българския волейбол, казва Николай Желязков

Мони Николов отива при Пламен Константинов в Русия

Направилият фурор в САЩ юноша на Левски Симеон Николов реализира първи трансфер - 18-годишният разпределител напуска университета Лонг бийч в посока Локомотив Новосибирск, където старши треньор е Пламен Константинов.

Palms Bet награди ВК "Левски" за требъла

Официалният партньор на волейболен клуб „Левски“ Palms Bet отчете грандиозния успех на отбора и връчи поощрителна награда на шампионите, след като тимът на сините постигна требъл за сезон 2024/2025 година.

От 4-то място до титлата: Тур е шампион на Франция!

Рекорден 10-и трофей за тима

Ивайло Иванов свири финала в Шампионската лига

Най-добрият ни съдия във волейбола с престижен наряд

Владимир Николов коментира селекцията на Левски

"Сините" ще имат само един чужденец

Николай Желязков остава начело на Левски още три години

"Смятам, че сезонът за нас беше много успешен", каза треньорът на волейболния шампион