Плачи: Не играем, както преди няколко месеца

Плачи: Не играем, както преди няколко месеца

Петима волейболисти са с вирус, разкри селекционерът на националите ни

Селекционерът на националния ни отбор по волейбол Камило Плачи сподели, че тимът му не играе, както преди няколко месеца. Италианският специалист отдаде това на малкото време за подготовка.

Плачи разкри, че вече е избрал състава за световната квалификация в от 3 до 5 януари, но петима от волейболистите ни са с вирус и за тях ще се решава в последния момент.

„Не играем, както преди няколко месеца. всички са в своите клубове, където има други системи на игра, друг начин на подготовка. Успяхме да проведем само 5 тренировки заедно.”

"Имам предвид как ще изглежда отбора. Трябва да преценим някои дребни състояния на играчите и ще изчакам до утре. Няма да има големи проблеми, но имаме дребни проблеми, които трябва да изчистим. Истината е, че четирима човека от щаба и петима от състезателите са с вирус и трябва да се оправим с това”, добави италианецът.
Ново лице в треньорския щаб на Нефтохимик 2010

Добромир Лазаров ще е дясна ръка на Иван Станев

Бленджини пое женски клубен отбор

Старши треньорът на националния отбор на България по волейбол за мъже Джанлоренцо Бленджини, който наскоро поднови договора си с родната федерация до 2028 година, ще води и клубен тим в Италия.

Бленджини: Отказах няколко оферти заради България

Целта е да покажем най-добрата ни игра на ЕвроВолей 2026

Илия Петков: Силно се надявам усмивката ми да е още по-широка след Евроволей

„Аз лично съм повече от доволен от удължаването на договора на Бленджини“, заяви волейболният национал

Венислав Антов: Емоциите преди Европейското първенство са безгранични

Разпределителят Стоил Палев призна, че отговорностите са значително по-сериозни след спечелването на сребърните медали от Мондиала

Грозданов е доволен от работата с Бленджини

Капитанът на националния отбор по волейбол призна за умора преди началото на Европейското първенство