Пламен Константинов обеща рамо за волейбола в Русе

Пламен Константинов обеща рамо за волейбола в Русе

Националният селекционер Пламен Константинов обеща да съдейства с представители на БФ по волейбол за възраждането на този спорт в Русе,

Националният селекционер Пламен Константинов обеща да съдейства с представители на БФ по волейбол за възраждането на този спорт в Русе, пише "Труд". "За нас е важно да си върнем позициите във волейбола, затова заедно ще работим в тази посока", заяви кметът Пламен Стоилов с именития спортист.

Градоначалникът го увери, че Общината насърчава и създава условия за масов спорт и развитие на елитни спортове. "Догодина Русе ще е европейски град на спорта, имаме прекрасна нова зала "Булстрад Арена", на която й отива атрактивен мъжки спорт като волейбола", уточни кметът Стоилов. Той напомни на Пламен Константинов, че русенци се надяват на домакинство на Световното първенство по волейбол, за да аплодират в залата националния отбор.

България и Италия ще бъдат домакини на Световното първенство по волейбол за мъже през 2018 г. Формулата за провеждането му ще се обсъди на специално заседание на 15 януари догодина. "Булстрад Арена" покрива напълно изискванията да посрещне шампионата на планетата със своите 5100 седящи места и капацитет до 8000 души. Освен 7 луксозни VIP ложи за специални гости, под основната зала има две тренировъчни зали.

Жребият за новия сезон в Супер Волей определи дерби в първия кръг

Новият сезон в елита на България при мъжете ще стартира с дерби

България е на четвъртфинал на Световното по волейбол (ВИДЕО)

Дамите ни под 19 години сразиха Мексико

Бомба! Младите волейболистки удариха световния шампион САЩ

Българско хоро в Осиек след големия успех на "лъвиците"

Националният отбор за жени до 22 г. не успя да вземе директна квота за Европейското

Сърбия победи България с 3:1 гейма в зала „Христо Ботев“

Волейболистките до 22 години с победа в евроквалификациите

Нашите надвиха Хърватия с 3:2 гейма

Александър Николов е в Идеалния отбор на втората седмица на ВНЛ

Той бе сред най-резултатните в Бургас

Националният отбор по волейбол за мъже до 19 г. с три контроли срещу Бразилия

Мирослав Живков взе група от 17 волейболисти

Любо Ганев: Доволен съм от представянето на отбора

Президентът на Българска федерация по волейбол (БФВ) Любомир Ганев направи равносметка на представянето на националния отбор по време на мачовете в Бургас.

Любо Ганев: Няма как да не съм доволен от момчетата, целта е постигната

Президентът на БФ по волейбол коментира представянето на националния тим