Лудогорец взе шведски национал от Мидтиланд

Лудогорец взе шведски национал от Мидтиланд

Йоел Андерсон е третото ново попълнение за лятото

Лудогорец осъществи поредния си силен трансфер това лято, след като привлече опитния десен защитник Йоел Андерсон от датския гранд Мидтиланд. Двата клуба финализираха успешно преговорите, а шведският национал премина медицински прегледи безпроблемно и вече тренира с новия си отбор.

Андерсон е футболист с богат международен опит. Роден на 11 ноември 1996 г. в Гьотеборг, Швеция, той започва кариерата си във Вестра, а след това преминава в Хекен, където записва 107 мача и 4 гола. През 2018 г. преминава в Мидтиланд и за седем сезона в клуба натрупва впечатляващите 221 мача и 6 попадения. Защитникът има участия за всички формации на шведския национален отбор, включително и за представителния тим, с който има 9 мача.

Щастлив съм от този трансфер. Познавам добре Лудогорец и мога да кажа, че това е клуб от много високо ниво“, заяви Андерсон при подписването на своя договор. Интересен факт е, че той бе титуляр за Мидтиланд във всичките четири мача срещу Лудогорец в евротурнирите през последните години.

Шведът е третото ново попълнение на "зелените" това лято след привличането на Станислав Иванов от Арда и Филип Калоч от Кайзерслаутерн.

Профил на Йоел Андерсон
 Роден: 11 ноември 1996 г., Гьотеборг, Швеция
 Пост: десен защитник
 Юноша на: Вестра и Хекен

Кариера:

2012 – Вестра: 4 мача / 0 гола
2015–2018 – Хекен: 107 мача / 4 гола
2018–2025 – Мидтиланд: 221 мача / 6 гола
Национален отбор на Швеция: 9 мача / 0 гола

Успехи:
Купа на Швеция – 1 път
Шампион на Дания – 1 път
Купа на Дания – 2 пъти

Лудогорец пусна билетите за домакинството на Спартак Варна

Срещата е в събота

Тухел за феновете: Това е британски хумор и със сигурност мога да го понеса

"Беше справедливо", каза селекционерът на Англия

Охене остава в Левски до края на сезона

Договорът на халфа изтича през лятото

Загорчич: Искахме промени, но те не се случваха

"Оставям доста приятели и много спомени и незабравими моменти", каза вече бившият треньор на Славия

Левски търси начин за раздяла с двама

"Сините" искат да се отърват от Фабио Лима и Патрик Мислович

ЦСКА праща скаут във Франция

Представителят на клуба ще гледа мачове от Лига 2, като акцент ще са няколко играчи, които вече са хванали окото на селекционерите в клуба

Левски напира за двама от ПСВ Айндховен

"Сините" си харесаха дуо от дубъла на "филипсите"

Георги Иванов получи подарък от Испания

Президентът на БФС се срещна със своя колега

Котев: Нямаше амплитуди в играта

“Бяхме в много тежка ситуация след мача с Турция", каза техническият директор на националния отбор