Полша стартира с победа на световното по волейбол

Полша стартира с победа на световното по волейбол

Мачът със Сърбия бе наблюдаван от около 60 хил. души

Полша стартира на световното първенство по волейбол за мъже с победа. Държавата домакин взе лесна победа над Сърбия с 3:0. Срещата бе първа от надпреварата в група А.

Мачът между Полша и Сърбия бе наблюдаван от около 60 хил. души. Волейболистите на Стефан Антига затвориха отделните части на 19, 18 и 18 т.

Михал Винярски бе най-резултатен за вечерта и завърши с 14 точки. Дванадесет точки донесе Мариуш Влазли, а Рафал Бужчек – 11. Александар Атанасиевич бе най-точен за сърбите - 11 т.

Пет срещи ще се играят днес на Мондиала. Италия ще се изправи срещу Иран, Белгия – със САЩ, а Франция с Пуерто Рико. Те са в груба D, докато в група А мачовете са Венецуела – Аржентина и Камерун – Австралия.

Утре (понеделник) Българските волейболисти ще играят срещу Мексико.

Ново лице в треньорския щаб на Нефтохимик 2010

Добромир Лазаров ще е дясна ръка на Иван Станев

Бленджини пое женски клубен отбор

Старши треньорът на националния отбор на България по волейбол за мъже Джанлоренцо Бленджини, който наскоро поднови договора си с родната федерация до 2028 година, ще води и клубен тим в Италия.

Бленджини: Отказах няколко оферти заради България

Целта е да покажем най-добрата ни игра на ЕвроВолей 2026

Илия Петков: Силно се надявам усмивката ми да е още по-широка след Евроволей

„Аз лично съм повече от доволен от удължаването на договора на Бленджини“, заяви волейболният национал

Венислав Антов: Емоциите преди Европейското първенство са безгранични

Разпределителят Стоил Палев призна, че отговорностите са значително по-сериозни след спечелването на сребърните медали от Мондиала

Грозданов е доволен от работата с Бленджини

Капитанът на националния отбор по волейбол призна за умора преди началото на Европейското първенство