Пранди реши: Без промени за следващите четири мача, но със серозни рокади в щаба и разширения състав

Пранди реши: Без промени за следващите четири мача, но със серозни рокади в щаба и разширения състав

Часове след третата загуба на националния ни отбор по волейбол в Световната лига и загуба на реални шансове за място на финалите в Белград, селекционерът Силвано Пранди предприе масови рокади и редуцира състава на България, съобщи Дарик радио.

Часове след третата загуба на националния ни отбор по волейбол в Световната лига и загуба на реални шансове за място на финалите в Белград, селекционерът Силвано Пранди предприе масови рокади и редуцира състава на България, съобщи Дарик радио.

Професора привика на сбирка играчи и помощници рано тази сутрин, след което Гонг научи за решенията му.  Италианецът освободи трима от българските си помощници - Виктор Карагьозов, Северин Димитров и Борислав Крумов. Родните специалисти обаче ще се върнат в лагера на националния тим след края на Световната лига за следващите надпревари – световни квалификации и Европейско първенство.

Също така новият наставник на Модена отпрати момчета от Б-отбора. Бойко Бонев и Стойко Ненчев вече са свободни да се приберат в София.

Под ръководството на Пранди, Плачи, Найденов и Бартман остават: Разпределители: Андрей Жеков, Георги Братоев, Иван Зарев; Центрове: Красимир Гайдарски, Христо Цветанов, Теодор Богданов, Светозар Иванов; Посрещачи: Матей Казийски, Пламен Константинов, Методи Ананиев, Тодор Алексиев, Мартин Пенев, Мирослав Градинаров; Диагонали: Владимир Николов, Цветан Соколов, Данаил Милушев; Либеро: Теодор Салпаров и Владислав Иванов.


На подготовка във Варна, но извън състава за Световната лига остават: Боян Йорданов, Виктор Йосифов, Иван Колев и Иван Станев.

Промени в 14-те за мачове в Русия и Япония не са предвидени. Тимът се прибира утре вечерта за часове до София и без да излиза от аерогарата се качва директно на самолета за двуседмичното пътуване и предстоящите 4 тежки мача от Световна лига 2009.

Александър Николов е в Идеалния отбор на втората седмица на ВНЛ

Той бе сред най-резултатните в Бургас

Националният отбор по волейбол за мъже до 19 г. с три контроли срещу Бразилия

Мирослав Живков взе група от 17 волейболисти

Любо Ганев: Доволен съм от представянето на отбора

Президентът на Българска федерация по волейбол (БФВ) Любомир Ганев направи равносметка на представянето на националния отбор по време на мачовете в Бургас.

Любо Ганев: Няма как да не съм доволен от момчетата, целта е постигната

Президентът на БФ по волейбол коментира представянето на националния тим

Украйна надви България с 3:1 гейма в последния мач в Бургас (ВИДЕО)

Националите ни спечелиха първата част, но допуснаха обрат

Алекс Николов към Мони: Оправяй се бързо, трябваш ми!

Волейнационалът Александър Николов написа послание към брат си Симеон, който по време на мача с Турция в Бургас се контузи

Волейболна легенда: Атмосферата в "Арена Бургас" е идеална

„Националите показват, че могат да влязат в осмицата“, смята Димитър Златанов

Обявиха състоянието на Симеон Николов

Аут е за две седмици

Симеон Николов няма фрактура

Волейболистът ще отсъства 2-3 седмици, под въпрос е за турнира в Полша