Президентът на БФВ: Финалът бе черешката на тортата в турнира за купата

Президентът на БФВ: Финалът бе черешката на тортата в турнира за купата

"Организацията беше перфектна", каза Данчо Лазаров, като благодари на благоевградските фенове


Президентът на Българската федерация по волейбол Данчо Лазаров каза след днешния мач, че финалът между отборите на Левски Волей и Арда e черешката на тортата на турнира за купата на България.

"Заслужаваше такъв финал този турнир. Аз се радвам, че толкова публика имаше в тази зала, предимно местни хора, фенове от Благоевград. Благодаря на всички затова, че допринесоха много за това шоу. Организацията беше перфектна.

Използвам случая да благодаря на кмета Атанас Камбитов за гостоприемството. Надявам се, че ще има и следващи събития в Благоевград. Залата е много добра, публиката - също, хората заслужават. Съвсем скоро може да се очаква градът да бъде домакин на още престижни волейболни състезания", коментира Лазаров.

Според него отборът на Арда, който загуби финала днес,е играл много концентрирано на този турнир.

"Преди всичко правеха по-малко грешки от другите отбори, личеше си опитът на тия момчета, какъвто те натрупаха, особено в плажния волейбол, и си показаха майсторството наистина. Заслужаваха купата, но тя е само една", добави президентът на БФВ.

Страхотни! България U18 е на ЕвроВолей 2026 след 3 от 3 в София! (ВИДЕО)

Националният отбор на България за девойки до 18 години се класира за ЕвроВолей 2026 в Латвия и Литва през юли, след като спечели първото място на квалификацията, на която страната ни беше домакин

ЦСКА сломи Берое в решаващия мач и е на полуфинал (ВИДЕО)

“Червените” ще срещнат Левски в спор за място на финала

Категоричен старт на България U18 в квалификациите

Разбихме Швеция с 3:0

Бърдаров се събира с Казийски и Соколов в турски гранд

Радостин Стойчев ще разчита на трима българи през следващия сезон

Мартин Атанасов сменя Монца с Индонезия

Българският национал си тръгва от Италия

Волейболният Левски бе избран за "Отбор на годината" на церемонията "Синя звездна класация"

Ежегодната класация отличи най-добре представителите се в различни видове спорт на Обединени спортни клубове "Левски"