Радо Стойчев: Финал на Европейското би ме задоволил, но не знам дали е реално (видео)

Радо Стойчев: Финал на Европейското би ме задоволил, но не знам дали е реално (видео)

"Трябва да се научим да печелим тези важни точки, за да постигаме успехи"

Финал на Европейското би ме задоволил, но не знам дали е реално. Това заяви селекционерът на представителния ни мъжки волейболен тим Радостин Стойчев на пресконференция преди заминаването на „лъвовете” за Варна, където от утре стартира лагера на неговите възпитаници, съобщи репортер на Novsport.com. 

Националите ще тренират в Двореца на културата и спорта в морската ни столица до 10 август, а ден по-късно се връщат в София за турнира в "Армеец Арена", който ще се проведе между 11 и 15 август.

Избраниците  на Радо Стойчев ще продължат подготовката си за европейските финали тази есен отново във Варна в периода 16-31 август. На 1 септември отборът ще отпътува за силен международен турнир във Франция, след което директно ще замине за Евро 2011 в Чехия и Австрия.



"Честно казано единствената причина да не останем да тренираме тук в новата зала е, че не можем да си го позволим. Във Варна ни дават залата безплатно за целия подготвителен период", сподели Стойчев.

"Не знам до колко е реално да достигнем финал, но ако го направим определено ще съм задоволен. На Световната лига можехме да постигнем повече, ако бяхме спечелили няколко решаващи точки в мача с Полша.

Трябва да се научим да печелим тези важни точки, за да постигаме успехи. Ще работим за подобряване на посрещането си, тъй като то е сред основните ни проблеми", допълни Радо Стойчев, като междувременно нахока журналистите, че не му задават технически въпроси, след което разкри и един неприятен факт от приятелската среща със Сърбия. 



В събота - по време на мача са били откраднати 25 топки, статива на камерата на отбора и статистиката. Селекционерът за пореден път заяви, че ще се опита да съгласува с родната федерация промяна в подготовката на младите ни таланти и ще лобира за подобряването на нивото на треньорите в българската „А” група.

На пресконференцията се появи и звездата на тима ни Матей Казийски, който е пътувал до Италия по лични причини, но сега с усмивка заяви, че се чувства добре и ще трябва да се концентрира върху физиката си, за да възвърне оптималната си спортна форма.



Ето и всички избраници на Радо Стойчев за подготвителния лагер във Варна:

Разпределители: Андрей Жеков, Георги Манчев, Георги Братоев;

Посрещачи: Матей Казийски, Тодор Алексиев, Методи Ананиев, Тодор Скримов, Валентин Братоев;

Центрове: Теодор Тодоров, Виктор Йосифов, Христо Цветанов, Костадин Гаджанов;

Диагонали: Владимир Николов, Цветан Соколов, Данаил Милушев;

Либеро: Владислав Иванов, Мартин Божилов.

Волейболен национал ще играе в Италия

Италианският елитен волейболен клуб Юса Батери Гротадзолина привлече българския национал Илия Петков за новия сезон, съобщава регионалното издание cronachefermane.it.

Волейболистите завършиха турнира в Полша със загуба от Украйна

Надпреварата бе част от подготовка на българските волейболисти за Лигата на нациите

България отстъпи с тайбрек пред домакина Полша

„Лъвовете“ са лидери в класирането и ще спечелят турнира, ако победят Украйна утре

Волейболният Левски благодари на 130 съмишленици, очаква нови приятели

Волейболният клуб Левски има удоволствието да съобщи, че общо 130 души са се включили в дарителската програма "Съмишленик".

Пловдивските общинари приветстваха волейболните шампионки от Марица

С аплодисменти oбщинските съветници на Пловдив посрещнаха волейболистките на Марица, които в началото на днешната редовна сесия на Общинския съвет показаха четирите спечелени трофея през този сезон.

България не даде гейм на Германия в Полша

Нашите с мощно начало на турнира "Силезия Къп"

България изпусна аванс от 2:0 срещу Франция

Контузия на Галина Карабашева влоши настроението допълнително

Волейболистка напусна националния отбор

Женският национален отбор по волейбор заминава в четвъртък за Полша

Любо Ганев призна за пропуск на волейболната федерация

Знаем, че в плажния волейбол не сме направили нужното, призна президентът