Радо Стойчев: Франция очевидно е най-големият ни съперник за олимпийската квалификация

Радо Стойчев: Франция очевидно е най-големият ни съперник за олимпийската квалификация

Националният селекционер похвали Цветан Соколов за играта му в Германия

Селекционерът на българския национален отбор по волейбол Радостин Стойчев похвали Цветан Соколов за играта му в трите мача от Световната лига във Франкфурт. Соколов стана най-добър изпълнител на сервис в квалификационния турнир в Германия, а България победи Германия и Португалия, но загуби от Аржентина. Треньорът определи Франция като големия конкурент на България на предстоящата нова олимпийска квалификация в София (8-10 юни).

„За обиграване е далеч да се говори. Много съм доволен от Цветан Соколов. Той влезе в тежка ситуация и се представи добре.”, каза Стойчев на летище "София" при прибирането на националния тим.

Стойчев знае, че го чака още много работа, но смята, че България е на верния път. „Имаме още проблеми да изглаждаме, само че пътят е верен, надявам се вече всички да са убедени в това”

Той се опасява, че националите няма да играят нито един контролен мач на лагера в Благоевград (29 май – 4 юни) преди важната олимпийска квалификация в София (8-10 юни). „Твърде е вероятно да нямаме контроли в Благоевград, но работим по въпроса” Не познавам отбора на Пакистан. Франция очевидно е най-големият ни съперник в групата, Израел знам повечето играчи преди да съм ги гледал”, обясни специалистът, който е в конфликт с ръководството на БФВолейбол, но отказа да коментира тази тема.

Блестящи Мони Николов и Локомотив надвиха шампиона Зенит Казан (ВИДЕО)

Воденият от Пламен Константинов отбор поведе с 1:0 победи в полуфиналната серия

Локомотив Авиа победи Нефтохимик 2010 в първия мач от полуфиналите (ВИДЕО)

Вторият мач от полуфиналната серия е на 6 април в Бургас

Федерацията по волейбол определи селекционерите на три национални отбора

Българската федерация по волейбол взе важни решения по време на заседание на Управителния съвет.

Алекс Николов и Лубе пак паднаха от поляци (ВИДЕО)

Полският Алурон КМС Варта Заверче разби италианския Лубе Чивитанова с българина Александър Николов в състава с 3:0 гейма (25:22, 25:18, 26:24) като домакин и взе четвъртфиналната серия в Шампионската лига за мъже с 2-0 победи

Левски отнесе ЦСКА с 3:0 в първия полуфинал за Суперлигата (ВИДЕО)

Левски разби ЦСКА с 3:0 гейма (25:19, 25:19, 25:20) в своята зала „Левски София“ в първи мач от полуфиналната серия във волейболната Суперлига

Разкриха подготвителния план на България за Лига на нациите

Мъжете ще се готвят в Самоков, докато жените в София