Съдят Казийски за 30 000

Съдят Казийски за 30 000

Славия претендира за неустойка по стар договор с Матей

Волейболен клуб Славия заведе дело срещу звездата на националния отбор и на италианския Тренто Матей Казийски. Исковата молба е подписана от изпълнителния директор на клуба Петър Аспарухов и е в размер на 30 000 евро. Софийският градски съд даде ход на делото, първото заседание е на 25 ноември. Според запознати делото е било насрочено още през месец април. Не е ясно дали искът има съдебно основание.

Славия претендира за сума по договора, който Казийски имаше с белите, преди да премине в италианския Тренто. 

За да се реализира трансферът му в Италия, посрещачът трябваше да разтрогне безсрочния контракт, подписан със Славия през 2003. Твърди се, че в него има клауза за едностранно прекратяване по желание на играча срещу 180 000 лв.

Интересното е, че в документацията никъде не фигурира името на главния мениджър на Славия Иван Сеферинов. Не е тайна обаче, че Джиго е основният мотор в делото срещу Матей Казийски. 25-годишният национал беше златната кокошка на Славия. Съществуваха очаквания, че Матей ще снася на Овча купел, докато е жив. 

Емоциите от първата ни победа на Световното по волейбол (СНИМКИ)

Българската федерация по волейбол публикува галерия от снимки след първата ни победа на Световното първенство за мъже - 3:0 над Германия. 

Словения би Чили в нашата група на Световното по волейбол

Словения победи Чили с 3:0 (25:19, 25:20, 25:16) на старта си на Световното първенство по волейбол за мъже във Филипините.

Иван Иванов със загуба в дебюта си за Купа “Дейвис”, Финландия изравни

Българинът отстъпи пред двукратен АТР финалист

Винярски: Имахме шансове в първия и втория гейм

Наставникът на Германия говори след победата на България

Алекс Николов: Дано успеем и срещу Словения

Националният отбор на България по волейбол започна с победа над Германия с 3:0 (40:38, 25:22, 25:20) участието си на Световното първенство във Филипините

Бленджини: Това е само първи мач

Селекционерът на националния отбор на България Джанлоренцо Бленджини изрази задоволството си от успеха на старта на Световното първенство

НЕВЕРОЯТНО! Разбихме Германия на Мондиал 2025 - 3:0 (ВИДЕО)

Алекс Николов бе големият герой за България с 27 точки

Нефтохимик 2010 и Георги Братоев се разделиха

Волейболният Нефтохимик 2010 (Бургас) се раздели по взаимно съгласие с разпределителя Георги Братоев, съобщават от отбора.

Алекс Грозданов: Ще бъдем в перфектно състояние за първия мач от световното

Капитанът на българския национален отбор по волейбол Алекс Грозданов даде специално интервю за БНТ преди началото на световното първенство във Филипините