Сърбия с бронз от европейско за седми път

Сърбия с бронз от европейско за седми път

Черната котка за българския национален отбор по волейбол победи Белгия с 3:2

Сърбия спечели за седми път бронзовите медали от европейското първенство по волейбол за мъже. Сърбите победиха трудно Белгия с 3:2 (25:17, 22:25, 19:25, 25:22, 15:12) в мач, продължил повече от два часа в Краков. 

 

Сърбия започна силно, но "червените дяволи" обърнаха развоя на събитията на полето след края на третата част. Все пак по-опитният сръбския отбор постигна важен успех с 15:12 в решителния тайбрек.

 

Най-резултатен за победителите беше Дражен Лубурич с 26 точки, а неговият съотборник Урош Ковачевич добави още 16 точки. 

 
За белгийския отбор Симон ван де Вурде и Герт ван Вале се отличиха с по 16 точки. Белгийците записаха най-доброто си класиране на европейски шампионат. 
По-късно тази вечер е финалът на Евро 2017 между Русия и Германия.
В Русия: Симеон Николов и Локомотив Новосибирск с бронзови медали

Българският волейболен национал и тима му останаха трети за Купата

Николов и Локомотив допуснаха обрат в полуфинала за Купата на Русия (ВИДЕО)

Само един Мони се оказа недостатъчен за отбора

Перуджа е на финал в Шампионска лига (ВИДЕО)

Шампионите на Италия очакват да научат името на съперника си

Александър Николов ще играе финал в азиатската Шампионска лига по волейбол

В спора за трофея Фулад Сирджан ще срещне победителя от втория полуфинал

Премия от 20 000 евро за шампионите във волейбола “Левски София” от генералния спонсор Palms Bet

Собствениците на генералния спонсор на клуба Мило Борисов и Роси МакКий присъстваха лично на церемонията и връчиха чека на „сините“ шампиони

Разпределителят на Левски се сбогува с отбора

Трикратният шампион със “сините” ще продължи кариерата си в Италия