Шампионът Марица е на полуфинал

След 3:0 над ДКС Варна за Купата на България по волейбол при дамите

Защитаващият трофея си отбор на Марица (Пловдив) се класира за полуфиналите на турнира за Купата на България по волейбол за жени.

В четвъртфиналите „жълто-сините“ надиграха категорично отбора на ДКС Варна с 3:0 (25:14, 25:8, 25:22) гейма като домакин и така продължават напред в надпреварата.

Тимът на Марица бе много по-добрият на полето в зала „Сила“ в Пловдив и заслужено стигна до убедителен успех. В първия гейм възпитаничките на старши треньора Борислав Крачанов натрупаха ранна преднина, която увеличиха до 18:13 и до края на частта дадоха само точка на гостите – 25:14.

Вторият гейм бе спечелен дори по-категорично от „жълто-сините“, които загубиха само 8 разигравания в хода на втората част – 25:8.

Третият гейм се разви равностойно. Гостите от Варна стартираха по-силно и поведоха с 15:11. Стигна се до 19:15, но тогава пловдивският тим направи серия от 7 поредни точки и това се оказа ключово за крайния изход от срещата - 25:22.

По този начин Марица продължава напред към полуфиналите в турнира за Купата на България, където ще се изправи срещу състава на Славия, който по-рано днес победи Дея спорт (Бургас) с 3:0 гейма като домакин.

Четвъртфинални мачове в турнира за купата на България по волейбол за жени:

ЦСКА - Хектор               3:1 (25:18, 22:25, 25:18, 25:19)
Славия - Дея спорт          3:0 (25:22, 25:23, 25:18)
Марица Пловдив - ДКС Варна  3:0 (25:14, 25:8, 25:22)

В събота:

Левски София - Марица 2022

Любо Ганев разкри кои са отказали да играят за националния отбор

Президентът на федерацията сподели няколко имена

Бленджини: Искам отдаденост на 100%

Новият селекционер на мъжкия ни национален отбор по волейбол беше представен днес

"История на бъдещето" - филм за волейболния "Левски" с премиера на 15 май

250 фенове получават шанса да присъстват на специалното събитие с шампионите при мъжете, бронзовите медалистки при жените и съмишлениците по пътя напред

Удар за волейболистите ни: Алекс Николов аут за цялата Лига на нациите